خبرنگار و عکاس برترین خبر، زینب تذکاری سالم 

به گزارش اختصاصی  برترین خبر،  بیژن پولادی مقام عالی دولت در شهرستان نور گفت: روستای عباسا با توجه به وسعت و وجود بزرگان و نخبگان جز روستاهای حائز اهمیت است.

وی ادامه داد:از زمانی که در این سمت مستقر شدم تمام سعی بر این بود تا پروژه های نیمه کاره به اتمام برسد و پیگیری ها برای به چنین پروژه هایی در اولویت کار ما قرار داشت.

فرماندار شهرستان نور گفت: در حوزه کار فرهنگی و زمین ورزشی با جدیت دنبال می کنیم.

 

مهندس کاظمی رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان نور با اشاره به اینکه رودخانه ای در دل روستای عباسا وجود دارد که بیشترین اعتبارات روستاها در قالب اعتبارات حوادثی به خودش اختصاص داده است، افزود: در سال های اخیر به دلیل سیلاب های متفاوتی که رخ داده است حدود ۵ کیلومتر از مسیر رودخانه و نهرهای مجاور را تخریب کرد که نیاز به دیواره سازی دارد و با اعتبارات شهرستانی امکان پذیر نیست.

وی گفت: دهیار و شوراهای روستای عباسا هم تلاش دارند تا بیشتر به جای پروژه های عمرانی، پروژه هایی که از حوادث و ضرر و زیان به روستا جلوگیری کند را اجرایی کنند.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان نور ادامه داد: سال ۹۸ پل روستای عباسا در اثر سیلاب تخریب و تردد ماشین آلات سنگین محدود شد.

مهندس کاظمی بیان کرد: فرماندار شهرستان نور با پیگیری های ویژه ای که از استاندار مازندران برای تکمیل این پل انجام دادند ستودنی بود و ان شاءالله با اعتبارات بعدی که نیازمند نگاه ویژه است بتوانیم گوشواره های پل را اجرا کنیم.

وی یادآور شد: پل شورکو روستای عباسا به صورت شمع بتنی و عرشه فلزی، دهانه پل ۱۶متر و عرض سواره رو ۷/۶۰متر با اعتبار حدود ۵ میلیارد تومان توسط بنیاد از اعتبارات سالهای۱۴۰۰و۱۴۰۱ ملی، استانی و سفر ریاست جمهوری به بهره برداری رسید.

مهدی زکوی رییس شورای اسلامی روستای عباسا در این ایین گفت: افتتاح این پل را اختتامیه این پروژه نهایی نکنند چرا که گوشواره های پل اجرا نشده و پل در معرض خطر قرار دارد و نیازمند حمایت ها و پیگیری های همه جانبه مسئولین را می طلبد

یکی از دغدغه‌های اهالی، خانواده شهدا، بزرگان و جوانان روستای عباسا واگذاری زمین برای مجموعه ورزشی سردار سلیمانی است که بیش از سه دهه از این خواسته می گذرد و حمایت فرماندار شهرستان نور را می طلبد.