به گزارش  برترین خبر ، شمس الله شریعت نژاد عصر چهارشنبه در مراسم افتتاح بیمارستان ۵۰ تختخوابی عباس آباد با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت در کشور و پیامدهای مثبت آن خواستار تداوم اجرای این طرح شد.

وی با اظهار اینکه غرب و شرق استان از محرومیت رنج می برند گفت: در حوزه درمان بیماران این منطقه دچار مشکلات فراوانی هستند به طوری که برای مداوای خود به شهرهای ساری و رشت مرجع مراجعه کنند.

وی با تاکید براینکه طرح بیمارستان فوق تخصصی باید طراحی شود گفت: برای شهرستان تنکابن تکمیل بیمارستان فوق تخصصی ضروریست و تجهیزات این بیمارستان ناکافی بوده ونیازمند تیم پزشکی مناسب است.

شریعت نژاد با اشاره به اینکه احداث بخش دیالیز از ضروریات در این مرکز و منطقه است افزود: ۸۰ بیمار دیالیزی در تنکابن و عباس آباد  وجود دارند و برای درمان  به شهرستان های همجوار مراجعه می‌کنند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: همچنین با توجه به اینکه شهرستان عباس آباد تنکابن مهمان پذیر است و بسیاری از بیماران را مسافران تشکیل می دهند و این مسئله ضرورت وجود دستگاه دیالیز در این مرکز را دوچندان می کند.

شریعت نژاد ادامه داد: همچنین مسیرعباس آباد به کلاردشت جاده استراتژیک محسوب می شود و متاسفانه فاقد اورژانس و آمبولانس بوده و با توجه به هجمه مسافربری در این مسیر، دانشگاه علوم پزشکی نیز باید در این موضوع ورود کند./مهر