به گزارش برترین خبر ، فرماندار شهرستان نور با اشاره به اینکه منطقه بلده کمتر توسعه یافته است هر چند خدمات خیران برای اینکه دانش آموزان امکانات بهتری داشته باشند را نمی‌توان نادیده گرفت، گفت: وزارت آموزش و پرورش و دولت باید برای معلمان امکانات بهتری را فراهم کنند تا زمانیکه معلمان حقوق کم دریافت و دغدغه معیشت داشته باشند قطعا آموزش تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد.

بیژن پولادی ۱۲ اردیبهشت در گرامیداشت مقام معلم بخش بلده ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای شهرستان و خاصه ۳۸۴ شهید بخش بلده اظهار کرد: معلمان در حوزه تعلیم و تربیت، در مولفه‌های رشد و توسعه انسانی و شکل‌گیری جامعه پویا نقش اساسی دارند.

وی افزود: همه ما دانش آموخته معلمانی هستیم که از جان و وقت خودمایه گذاشتند تا یک نیروی انسانی متعهد را تربیت و تحویل جامعه دهند.

پولادی خاطرنشان کرد: مولفه اصلی دستگاه تعلیم و تربیت خصوصا در جامعه اسلامی پرورش و تربیت است چرا که اگر نباشد آموزش مفهوم واقعی خود را پیدا نمی‌کند.

بیژن پولادی با اشاره به اینکه منطقه بلده کمتر توسعه یافته است هر چند خدمات خیران برای اینکه دانش آموزان امکانات بهتری داشته باشند را نمی‌توان نادیده گرفت، گفت: وزارت آموزش و پرورش و دولت باید برای معلمان امکانات بهتری را فراهم کنند تا زمانیکه معلمان حقوق کم دریافت و دغدغه معیشت داشته باشند قطعا آموزش تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد.

پولادی خواستار وضع قوانین درست و پیگری مطالبات فرهنگیان از نمایندگان مجلس شورای اسلامی شد.

فرماندار شهرستان نور تکمیل مدارس برای معلمین در بخش بلده را حائز اهمیت دانست و یادآور شد: همه مسئولین باید کمک کنند تا دانش آموزان در رشد و بالندگی ارتقاء پیدا کنند زیرا از همین منابع انسانی مدیران آینده رقم خواهد خورد.

پولادی با بیان اینکه نسل سوم، چهارم و جدید تفکرات خاص خودشان را دارند، افزود: متاسفانه فضای مجازی به فضای حقیقی پیرامونی تبدیل شده است و مدیران و معلمان باید فرصت‌ها و تهدیدهای فضای مجازی را برای دانش آموزان تبیین کنند.

فرماندارشهرستان نور با بیان اینکه فضای مجازی مرزها را درهم تنیده و یکی شده است، افزود: مهندسی افکار نسل جوان در فضای مجازی صورت می‌گیرد. مدیران و معلمان علاوه بر تلاشی که برای آموزش دارند باید در حوزه پرورش پیوست فرهنگی داشته باشند تا مدیران تراز انقلاب را تربیت کنند و تحویل جامعه دهند.

رزاقی رییس اداره آموزش و پرورش بلده نیز در این آئین ضمن تبریک روز معلم به تمامی معلمان گفت: با توجه به تعداد محدود و کم دانش آموز در بلده این اداره در اعتبارات شهرستانی و ۳ درصد نفت و اعتبارات کمیسیون برنامه ریزی اعتبار خاصی ندارد اما خوشبختانه خیران ارزشمندی دارد که همواره کمک حال آموزش و پرورش هستند.

وی تصریح کرد: تاکنون توسط یکی از خیران۷۰۰ میلیون تومان سرانه واریز شده است.

رزاقی اجرای طرح شهید عجمیان را بسیار مطلوب در جهت بهسازی فضای آموزشی دانست و افزود: با کمک گروه‌های جهادی دانشجویی و آموزش و پرورشی ۴۵ کلاس بهسازی و رنگ آمیزی شد. همچنین با کمک قرارگاه راهیان نور وزارت آموزش و پرورش ۷۰۰  بسته لوازم و تحریر و کیف بین دانش آموزان مناطق محروم توزیع شد.

رییس اداره آموزش و پرورش بلده با اشاره به اینکه ۳۰ کلاس منطقه بلده هوشمند سازی شده است، ادامه داد: با حمایت و پیگیری فرماندار شهرستان نور پروژه ورازان با اعتبار یک و نیم میلیارد شروع شد که از تیر تا شهریور ماه به ۶ و نیم میلیارد افزایش داده شد و تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که امیدواریم در هفته دولت به اتمام و افتتاح برسد.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۹ پروژه به ارزش ۴۵ میلیارد ریال بهسازی تعمیرات و احداث انجام و همچنان ادامه دارد.

در این مراسم از معلمان برتر تجلیل شد.