به گزارش برترین خبر، افتتاح پروژه جایگزینی شبکه فرسوده با کابل خودنگهدار به طول ۴۹۰۰ متر و نصب ۳ دستگاه ترانسفورماتور مجموعا به قدرت ۳۰۰kva در روستای سرکاج و بهره برداری از شبکه فشار متوسط، تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار، نصب ترانس جهت رفع ضعف ولتاژ از پروژه های دهه فجر برق نور است.

حسین زاده سرپرست امور توزیع برق نور با اشاره به اینکه به صورت نمادین ۱۸ پروژه برق و رفع ضعف ولتاژ افتتاح می شود، گفت: پروژه هایی که در سطح شهرستان انجام می شود به صورت روزانه و مستمر انجام می شود و خیلی بیشتر از اعداد و ارقام است.

وی با اشاره اینکه در دهه مبارک ۱۸ پروژه افتتاحی با اعتبار ۳۲ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است، تصریح کرد: احداث خطوط یکی از اقدامات شریانی و مهم است که حدفاصل میدان امام رضا (ع) تا پارک جنگلی نور به طول ۱ و نیم کیلومتر است.

سرپرست امور توزیع برق نور گفت احداث خط ۲ و نیم کیلومتری کمربندی نور اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد تومان به بهره برداری رسید که در تابستان آینده بخش زیادی از مشکلات شهرستان خصوصا شهرکلا، عباسا و انارجار را برطرف کند.

وی ادامه داد: ۱۵ ترانس برای رفع ضعف ولتاژ برای روستاهای سرکاج، سلیاکتی،گنجیاب سفلی ،کاسگرمحله و در منطقه شهری نور خیابان شهدای گمنام ، پگاه  ۶ ،پگاه ۱/۶ ، خیابان نیما نیلوفر۳۰ ، خیابان سعدی گلستان ۶.۱، خیابان  ۱۲ فروردین  و رویان  طبیعت ۲۰ با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد تومان نصب شده است.