خبرنگار و عکاس برترین خبر ، زینب تذکاری سالم

به گزارش برترین خبر، ابوذر موجرلو امور توزیع برق چمستان با اشاره به اینکه پروژه روستای جلیکان سفلی خیابان لاله ۳ از اعتبارات بهارستان انجام شد،  اظهار کرد: این پروژه شامل نصب ترانس ۷۵ کیلوولت، احداث شبکه فشار متوسط به طول ۱۰۰ متر و دو مداره کردن و خروجی جدید کابل خدانگهدار جمعا با اعتبار ۴۸۵میلیون تومان بوده است که روستای جلیکان سفلی به عنوان نمونه از بین پروژه های قابل افتتاح برق چمستان افتتاح شد. 

وی تصریح کرد: جدا شدن امور توزیع برق چمستان از نور باعث شد تا علاوه بر خدمت رسانی بهتر از نظر اعتبارات هم پررنگ تر خواهد بود.

موجرلو فول باری خطوط برق را یکی از مشکلات اساسی چمستان دانست و افزود: متاسفانه پس از مرتفع شدن کمبود تولید، فول باری خطوط شروع می شد که تنها راه برون رفت از این مشکل احداث پست ۶۳/۲۰ در منطقه بهدشت است که زمین مورد نظر نیز از طریق مدیریت و برنامه ریزی تایید شده  که انتظارداریم مسئولین پیگیری بیشتری از استانداری را داشته باشند.

مدیر امور توزیع برق چمستان گقت: در حوزه ضعف ولتاژ دولتی و مشارکتی روستاهای شهربند، گزناسرا، شاهد ۴١ ، سیدکلا، کرد آباد، ولیرکان،سعادت آباد و غیره با اعتبار ۳میلیارد و ۵۶۰میلیون تومان انجام شد.

وی ادامه داد: پروژه سیم به کابل در بنفشه ده، سالده علیا، قاسم آباد، لسفیجان، بوته ده، مهرگان و غیره با اعتبار ۲۴ میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان انجام شد.

موجرلو بیان کرد: ترمیم شبکه مسروقه روستاهای عربخیل، شاهد ۱۶، ورازده، گیلانده، علی آباد و غیره با اعتبار ۱میلیارد و ۶۵۰میلیون تومان انجام شده است.

وی افزود: توسعه شهری و روستایی درنصر ۳، تأمین، اجتماعی، مدرسه نوآباد، عبداله آباد و غیره ۷میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان انجام شد.

مدیر امور توزیع برق چمستان یادآور شد: اصلاح سرشاخه های در حریم برق ، فرعی لاویج ، فرعی واز، جاده گزناسرا ، کشپل، سوردار، فرعی بهارسرا و غیره با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان انجام شده است.

موجرلو گفت: اصلاح و بهینه سازی شبکه برق در جوربند، گیلانده، لاویج جلیکان سفلی، شیر کلا و دیگر روستاها با اعتبار ۲میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان انجام شد.

وی افزود: توسعه فیدرورینگ از روستاهای شیر کلا به معصوم آباد، دارکلا به ورازده علیا ، جلیکان سفلی تا ورودی شهر چمستان با اعتبار ۱میلیارد و ۵۶۰میلیون تومان بوده است.

مدیر امور توزیع برق چمستان خاطرنشان کرد: در طرح  بهارستان احداث فیدر روستاهای گزناسرا، چماز کلا، جلیکان سفلی، جوربند، حاجی آباد، واز علیا و دیگر روستاها با اعتبار ۱۲میلیارد و ۹۶۰میلیون تومان صورت گرفته است.

موجرلو ادامه داد: مرمت و بهسازی (تملک و دارایی)در روستاهای لاویج، حاجی آباد با اعتبار ۳۰۰ میلیون تومان انجام شد.

مدیر امور توزیع برق چمستان اظهار کرد: در حوزه برقدار کردن چاه آب در روستاهای شیر کلا، اناده، جلیکان سفلی، مرزنده و دیگر روستاها با اعتبار ۵ میلیارد و ۹۴۰ میلیون تومان انجام شد.

وی تصریح کرد: تامین برق متقاضیان از محل نیرو رسانی و مشارکتی در روستاهایی چون چماز کلا، مغانده، شیرکلا، جلیکان سفلی و علیا، کچلده، مرزنده و غیره با اعتبار ۱۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان انجام شد.

بیژن پولادی فرماندار شهرستان نور در افتتاحیه پروژه برق روستای جلیکان سفلی اظهار کرد: طرح بهارستان شامل بودجه ای در حوزه برق بود که در اختیار مجلس قرار داشت و نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی به خوبی آن را برای حوزه انتخابیه دریافت کردند و خوشبختانه کارهای بزرگی صورت گرفته است.

وی از مدیر امور توزیع برق چمستان که خدمات شایانی را در حوزه های مختلف انجام داده است تشکر و قدردانی کرد.

فرماندار شهرستان نور برق دزدی را یکی از مشکلات بیان کرد و افزود: بسیاری از خانه دومی ها و خانه های خارج از بافت به صورت غیرمجاز از برق استفاده می‌کنند که اگر ساماندهی صورت بگیرد پول به بیت المال برمی گردد.

وی از شورا و دهیار روستای جلیکان سفلی خواست تا با تلاش شبانه روزی و کار جهادی و انقلابی برای مردم قدم بردارند و اقدامات انجام شده را هم به مردم گزارش دهند تا مردم آگاه شوند.

پولادی ادامه داد: مردم با مشارکتی که در پروسه تیر روشنایی جلیکان تا آهودشت از خود نشان دادند ثابت کردند همیشه پای کار هستند.

مدیرمسئول: هادی جوزن