خبرنگار و عکاس: زینب تذکاری سالم 

به گزارش برترین خبر، سعید فرزانه نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: همه اتفاقات در قالب یک زنجیره رخ می دهد و این زنجیره فقط با همکاری و همدلی و اراده همه مردم و مسئولین تشکیل می شود.

وی تصریح کرد: ۲و نیم میلیارد تومان از محل رسالت های اجتماعی وزارت نفت در راه است و پیگیری ها به صورت مستمر در حال انجام است.

فرزانه افزود: باید پروژه ها را فاز بندی و سپس اولویت بندی شود.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در جوانان در کشور ایران به هنر و ورزش رو آوردند، یادآور شد: روحیه ورزشکاران را می توان حتی با یک شعار مناسب تقویت کرد.

بیژن پولادی نماینده عالی دولت در شهرستان نور اظهار کرد: همتی که در مردم شهر چمستان سراغ دارم قطعا این خانه کشتی کمتر از ۶ ماه ساخته خواهد شد.

وی تصریح کرد: استعدادهای خوبی در چمستان وجود دارد به گونه ای که جوانان این شرح بدون هیچ امکاناتی مدال های رنگارنگ را بر گردن خود آویختند چه بسا برخی از جوانان این شهر به دلیل نبود زیرساخت مناسب در شهرهای دیگر در حال فعالیت هستند

فرماندار شهرستان نور خاطرنشان کرد: امیدواریم از چمستان در آینده نزدیک کشتی گیران ملی و المپیکی داشته باشیم و باید در حوزه مراقبت و تربیتی هم کار شود چرا که خیلی از افراد هستند که نمی خواهند شکوفایی ایجاد شود و از این عزیران استفاده ابزاری کنند.

پولادی از نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی خواستار کمک ویژه به خانه کشتی چمستان شد.

امید شایگان رئیس هیات کشتی مازندران اظهار کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر چمستان حدود ۱۰۰۰ متر زمین برای احداث خانه کشتی اهدا کردند.

وی تصریح کرد: خانه کشتی چمستان با بنای ۱۱۰۰ متر با سه تشک کشتی ، سالن بدنسازی، رختکن و خانه سریداری با اعتبار حدود ۸ میلیارد تومان احداث می شود.

رئیس هیات کشتی مازندران افزود: چند ماه گذشته به همت خیرین و مسئولین گلریزانی صورت گرفت که در این آیین گلریزان مبلغی بالغ بر ۶ و نیم میلیارد تومان برای احداث خانه کشتی چمستان جمع‌آوری شد.

شایگان ادامه داد: در غرب مازندران با توجه به اینکه اکثر خانه های کشتی با دو تشک تجهیز شده اند، اما خانه کشتی چمستان با سه تشک کشتی بزرگ ترین خانه کشتی غرب مازندران محسوب می شود.

اسحق تونی شهردار چمستان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در گذشته افردای با توجه به ظرفیت منطقه و شهر چمستان دنبال احداث  خانه کشتی بودند که خوشبختانه با همت همه مسئولین، اعضای شورای اسلامی شهر چمستان، هیات کشتی بخش چمستان و مسئولین بخشی و شهرستانی زمینی به وسعت۹۰۰ متر مربع برای احداث خانه کشتی تخصیص داده شد.

وی تصریح کرد: در این خانه کشتی سالنی به مساحت ۱۱۰۰ متر مربع با سه تشک کشتی ، رختکن و سالن بدنسازی، سونا، سریداری و دفتر هیات کشتی در نظر گرفته شد.

شهردار چمستان از جامعه خیرین، خانواده شهدا و ایثارگران و جانبازان در گلریزانی که با حضور مسئولین شهرستانی و بخشی بود شرکت کردند تشکر کرد و گفت: امیدواریم با حمایتی که خانواده نیما خطیبی برای احداث این خانه کشتی می کنند بخش اعظم کار توسط این خانواده خیر انجام می شود که به زودی پس از اتمام کار به جوانان و مردم و ورزشکاران اهدا می شود.

وی تاکید کرد: خانه کشتی شهرداری چمستان برای ابد می ماند و طی تفاهم نامه ای که با هیات کشتی نوشته شد این سالن به هیچ عنوان حق تغییر کاربری در هیچ سالی ندارد و این خانه کشتی اگر خانواده خطیبی بر اساس صورتجلسه تفاهم شده به تعهدات خود پایبند باشند، به نام مرحوم نیما خطیبی خواهد شد.

تونی یادآور شد: ژن و چابکی و قدرت بدنی که در ورزشکاران و جوانان چمستان وجود دارد در جاهای دیگر نیست اما متاسفانه هیچ زیر ساختی در شهر چمستان وجود ندارد چرا که داشتن محل تمرین مناسب لازمه کار است.

مدیر مسئول: هادی جوزن