به گزارش برترین خبر ، عبدالرضا رشیدی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور ضمن خیرمقدم به حاضرین و تبریک ایام الله دهه فجر گفت: خوشحالم که در محضر اهالی فرهنگ و هنر، رسانه، هنرهای تجسمی، ادبیات، نمایش، خوشنویسی چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن می گیریم.

وی از تمامی افرادی که در برگزاری این شادمانه همکاری لازم را داشتند تقدیر و تشکر کرد.

زبان هنر،  بهترین شیوه بیان مشکلات

جوادی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران با اشاره به تبریک ایام دهه مبارک فجر، اظهار کرد: هنرمندان با خلق موسیقی، نمایش،نقاشی و… می توانند به بهترین نحو سخن خود را بیان کنند.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره تئاتر فجر کشور در مازندارن گفت: این جشنواره با حضور ۹ استان و ۱۸ گروه در ساری برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران یادآورشد: انقلاب نوپای اسلامی با ۹ رقم فتنه متفاوت مواجه شد و ۱۵۵۲ تحریم را پشت سرگذاشت و خداروشکر چنین انقلابی بعد از ۴۴ سال هنوز قوام و دوام دارد و ایستادگی اش در تمامی حوزه ها قابل دیدن است.

جوادی افزود : شاید به دلیل عدم توجه به نسل جوان در بسیاری از مواقع مشکلاتی را شاهد هستیم که باید در واگذاری امور و مدیریت ها، نسل جوان بیشتر دیده شود و زبان هنر بهترین شیوه برای بیان این مشکلات خواهد بود.

دوری از کلیشه ها و استفاده بهینه از فضای موجود

احمد توکلی فرماندار شهرستان نور با اشاره به تبریک ایام الله دهه فجر اظهار کرد: ایامی که بخش اعظم آن در ابتدای انقلاب روانسازی آن را هنرمندان انجام دادند.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هنرمند که در حوزه های مختلف دفاع مقدس جان خود را در کنار هنر زیبا تقدیم ایران و انقلاب کردند، تصریح کرد: عرصه هنر یک عرصه بسیار پر تاثیر است چرا که آنچه باید در سخنان افراد متعدد در مناسبت های مختلف برای یک موضوع گفته شود، یک هنرمند در یک فیلم کوتاه به صورت مجمل و پر مغز و با هنرمندی خاص به جامعه منتقل می کند.

فرماندار شهرستان نور خاطرنشان کرد: شهرستان نور مفتخر به داشتن انسان های بزرگ در عرصه های مختلف است.

توکلی ضمن ابراز خرسندی از آثار فاخر و ارشمند زیادی که در شهرستان نور ایجاد می شود، گفت: شهرستان نور فضای بسیار زیادی دارد و می توان با دور شدن از کلیشه ها و همراهی شهرداران و شوراها، از فضاهای موجود این شهرستان به صورت بهینه برای فرهنگ و هنر استفاده کرد.

خبرنگار : زینب تذکاری سالم