به گزارش اختصاصی برترین خبر ، امام جمعه شهرستان نور، گفت: معلمان موظفند تا برنامه‌های دینی اعم از نماز، حجاب و عفاف را در مدرسه برای رشد تربیتی دانش‌آموزان بیشتر از گذشته تبیین کنند و این امر مهم را در دستور کار خود قرار دهند.

حجت‌الاسلام قنبرعلی احمدی امام جمعه شهرستان نور امروز در آئین برگزاری جشن تکلیف بیش از ۴۰۰ دانش‌آموز نوری، اظهار کرد: دانش‌آموزانی که به سن تکلیف رسیده‌اند خواندن نماز و گرفتن روزه بر آن‌ها واجب می‌شود و همچنین باید حجاب خود را در مقابل نامحرم حفظ کنند.

وی با اشاره به اینکه خانواده‌ها باید کمک کنند تا فرزندان روز به روز بهتر و بیشتر با دین آشنا شوند، افزود: پدر و به خصوص مادرها باید از این پس در منزل بیشتر مراقب باشند و کارهایی را که از واجبات به شمار می‌رود را به فرزندان خود گوشزد کنند.

امام جمعه شهرستان نور، گفت: معلمان موظفند تا برنامه‌های دینی اعم از نماز، حجاب و عفاف را در مدرسه برای رشد تربیتی دانش‌آموزان بیشتر از گذشته در دستور کار خود قرار دهند.

رئیس اداره آموزش و پرورش نور نیز، اظهار کرد: طبق برنامه ریزی‌های به عمل آمده توانستیم جشن تکلیف شهرستانی را برای بیش از ۴۰۰ دانش‌آموز دختر پایه سوم با برنامه‌های متنوعی با حضور کارشناسان مذهبی در فضایی صمیمانه و پرنشاط در مصلای‌الغدیر نور برگزار کنیم.

حسن ولی‌پور افزود: بخشی از آموزش مبانی دینی و مسائل شرعی توسط همکاران فرهنگی و بخشی دیگر با اجرای برنامه‌های متنوع به مناسب‌های مختلف در قالب طرح‌های متعدد شهید بهنام محمدی و طرح امین در مدارس انجام می‌شود.

رئیس آموزش و پرورش نور، با اشاره به نقش مهم و اثرگذار مدرسه در تربیت دینی دانش‌آموزان، خاطرنشان کرد: اما خانواده‌ها هم باید ارتباط قوی‌تر و پررنگ‌تری را با مدارس داشته باشند چرا که تربیت یک جریان است که یک سمت به خانواده و سمت دیگر به مدرسه متصل می‌شود. اگر این دو باهم کمک کنند اثرات مثبتی را شاهد خواهیم بود.

ولی‌پورافزود: جشن تکلیف مهم‌ترین اتفاق در زندگی دانش‌آموزان است و به عنوان خاطره‌ای خوش برای همیشه در ذهن فرزندان ما ماندگار خواهد بود.

به گزارش برترین خبر در این آئین معنوی دانش‌آموزان با قرائت سوگندنامه با خدای خود پیمان بستند تا به واجبات دینی و دوری از محرمات به فرامین خداوند عمل کرده و همیشه قدردان نعمت‌های الهی باشند.همچنین به شکرانه اینکه دانش‌آموزان به سن تکلیف رسیدند دو رکعت نماز شکر به امامت حجت‌الاسلام احمدی امام جمعه شهرستان نور در مصلای الغدیر به جا آوردند.

مدیرمسئول: هادی جوزن