به گزارش برترین خبر ، مسعود احمدی حاجی معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی مازندران به افزایش تولید مرغ و همچنین جوجه‌ریزی مناسب تولیدکنندگان، اظهار کرد: طی ماه بهمن ۱۳ میلیون و ۸۵۰هزارقطعه و ماه اسفند ۱۳میلیون و ۵۰۰هزار قطعه جوجه‌ریزی انجام شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به رکوردشکنی جوجه‌ریزی طی ۱۰ سال اخیر در دی ماه سال ۱۴۰۰، گفت: در دی ماه سال گذشته ۱۴ میلیون و ۷۵۰هزار قطعه رکورد ۱۰ ساله جوجه‌ریزی در استان شکسته شد.

این مسؤول به تامین‌ها نهاده‌های تولیدکنندگان اشاره کرد و یادآور شد: دولت نهاده‌ها را تامین کرده و به میزان کافی در اختیار مرغداران گذاشته است.

احمدی‌حاجی با اعلام اینکه بازار مرغ به آسایش نسبی رسید، تصریح کرد: در حال حاضر با اقداماتی از جمله فروش مرغ و همچنین بحث خرید تضمینی مرغ منجمد، مرغ دست مرغدار نمی‌ماند.

وی با اشاره به وضعیت مطلوب تولید مرغ در مازندران، بیان کرد: قیمت مرغ گرم در بازار دست مصرف‌کننده ۳۱هزار تومان و مرغ منجمد حدود ۲۰هزار تومان است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی مازندران در ارتباط با تمایل مردم به خرید مرغ منجمد، گفت: با توجه به اختلاف قیمت مرغ منجمد با مرغ تازه و همچنین کیفیت خوب مردم رغبت بیشتری به مصرف مرغ منجمد پیدا کردند.