به گزارش برترین خبر ، «سیدالبرز حسینی» روز چهارشنبه در تشریح جلسه کمیسیون عمران مجلس اظهارکرد: نمایندگان در این جلسه برخی از بندها و تبصره‌های ارجاعی لایحه بودجه ۱۴۰۰ کل کشور به این کمیسیون را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه نمایندگان در این جلسه همچنین تبصره ۱۴ لایحه بودجه را نیز بررسی کردند، افزود: یکی از محورهای این تبصره، موضوع سهم ۱۴/۵ درصدی وزارت نفت از محل درآمدهای حاصل از فروش نفت و فرآورده‌های نفتی برای اورهال کردن پالایشگاه‌ها و امور جاری وزارتخانه است.

حسینی تصریح کرد: در این جلسه این پیشنهاد از سوی نمایندگان مطرح شد که سهم وزارتخانه در این حوزه به ۱۱ درصد کاهش یافته و مابه تفاوت ۳/۵ درصدی برای اجرای پروژه‌های عمرانی در نظر گرفته شود.

وی عنوان کرد: همچنین در این جلسه براساس بند (ه) تبصره ۱۶ لایحه بودجه ۱۴۰۰، بانک مرکزی مکلف شد که اعتباری حدود ۳ هزار میلیارد ریال را از طریق بانک‌های عامل در جهت پرداخت ودیعه مسکن به خانوارهای دارای سه فرزند و بالاتر در نظر بگیرد. در بند (و) این تبصره نیز بانک مرکزی مکلف به پرداخت تسهیلات ازدواج و خرید مسکن به کارکنان و بازنشستگان ناجا با اعتباری حدود ۵ هزار میلیارد ریال شد.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد که اعتباری حدود ۴۰ هزار میلیارد ریال برای پرداخت تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی قرض‌الحسنه، تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی ازدواج و تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی ودیعه مسکن به کارکنان ارتش، سپاه پاسداران، وزارت دفاع و پرسنل نیروهای مسلح در نظر گرفته شود.

حسینی خاطرنشان کرد: اعضای کمیسیون عمران مجلس به دنبال تمدید موضوع تأمین قیر رایگان در لایحه بودجه ۱۴۰۰ هستند، از این رو قرار است که پیشنهاد مذکور تا روز شنبه نهایی شده و به کمیسیون تلفیق ارسال شود./.irna