*دفاع مقدس بهترین الگوبرای خدمت رسانی درست به جامعه و مردم است

به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام قنبرعلی احمدی درجلسه شورای اداری شهرستان نوربا اشاره به اینکه در نظام هستی حق پیروز است،اظهار کرد: جبهه حق و باطل درعالم مادی همیشه با هم در تقابلند و در این تقابل دو جبهه انفسی و آفاقی را درپیش رو داریم.

وی تصریح کرد: جنگ بین حق و باطل درسایه مبارزه بین عقل و شهوت و جنبه الهی و مادی است و همچنین در جبهه عالم بیرون مشهود است.

امام جمعه نور خاطرنشان کرد: مبارزه با نفس، تعلقات نفسانی ، حب دنیا درسرحد بالا  درجبهه های حق علیه باطل عینیت و تجلی داشت که یکی از خصوصیات های بارز رزمندگان و شهدا و سرداران در هشت سال دفاع مقدس بود.

حجت الاسلام احمدی افزود: تمامی دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس چه فردی و جمعی مبارزه با نفس در جبهه انفسی بوده که بهترین الگو و دفاع را مقدس کرده است.

وی با اشاره به اینکه همه پیروزی ها در سایه ایمان بدست آمده است، گفت: مبارزه با نفس در جبهه انفسی انسان را همانند سد پولادی شجاع و قدرتمند می کند که در عرصه مبارزه آفاقی وعالم خارج در مقابل باطل به گونه ای غرش می کند که نمونه هایش را در دفاع مقدس مشاهده می شود.

امام جمعه نور افزود: مبارزه با نفس و شیطان بهترین الگو دفاع مقدس برای مدیران و مسئولین در عرصه خدمت رسانی است.

حجت الاسلام احمدی یادآورشد: ایمان انقلابی ،مهارت سازندگی و اطاعت عملی محصول آنچه که انسان در سایه این مبارزه پیدا می کند.

وی بیان کرد: یک مدیر انقلابی شاخصه هایی چون وفاداری به خون شهیدان ،اطاعت ابدی از حاکمیت و ولایت،قاطعیت در مقابل توقعات بیجا، قاطعیت در عزل و نصب ها دارد و همچنین حرام نمی خورد ، دورغ نمی گوید ،کم کاری نمی کند،خیانت نمی کند،زیردستان را تحقیر نمی کند.

امام جمعه نور گفت: هشت سال دفاع مقدس بهترین الگوبرای پاک زندگی کردن و خدمت رسانی درست به جامعه و مردم است.

حجت الاسلام احمدی افزود: مدیر انقلابی باید نسبت به نماز و تحجد شبانه حساس باشد.

*قوانین دست و پاگیرضعف بزرگ در کشور

سعید فرزانه در جلسه شورای اداری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان و هفته دفاع مقدس  با اشاره به اینکه استراتژی دشمن پنهان نگه داشتن چهره خود بود، اظهار کرد: آمریکای جنایتکار در اوایل انقلاب می خواست با خلق  گروهک‌ها نظام جمهوری اسلامی را  تازه متولد شده را به زانو دربیاورد اما تدبیر و کاریزمای امام خمینی (ره) باعث نمایان شدن چهره اصلی و شکست آن استراتژی شد.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آمریکای جنایتکار پس از شکست استراتژی گروهک ها ۸ سال جنگ را بر مردم  کشور ایران تحمیل کرد که طی این سال ها بهترین جوانان و نخبگان برای دفاع از وطن به شهادت رسیدند

وی خاطرنشان کرد: به ثمره خون شهدا و حاج قاسم سلیمانی ها و مقاومت مردم اقتدار سیاسی آمریکا فروریخته است .

فرزانه افزود: ما نمایندگان مردم، تمام تلاش خود را در مجلس به برطرف کردن و ایجاد راه حلی مناسب برای  مشکلات مردم است.

نماینده مردم نور و محمودآباد یادآور شد: متاسفانه صادرات نفت کشور ایران کاهش یافته و با توجه به اینکه اقتصاد ما بر پایه نفت بنا شده به همین جهت فشارهای متعددی بر اقتصاد ایران وارد شده است.

وی با بیان اینکه نظام اداری کشورحاصل طراحی آمریکا در گذشته است، گفت: متاسفانه نتوانستیم نظام اداری کشور را به نفع مردم و انقلاب تغییر بدهیم واین موضوع یکی از مهمترین بحث ها در مجلس مطرح است.

فرزانه افزود:  با توجه به شرایط سخت به وجود آمده در کشور به جهت تحریم ها و فشارهای دشمنان مردم بسیار گله مندند و مدیران باید تا جایی که قانون اجازه می‌دهد تمام تلاش خور را برای آرامش مردم انجام دهند.

نماینده مردم نور و محمودآباد درمجلس شورای اسلامی با اشاره به ضعف بزرگ کشور در قوانین دست و پاگیر بیان کرد: چرا اقتصاد کشورباید به گونه ای باشد که تولید کنندگان در سختی اما واسطه گران به راحتی درآمدهای کلان داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: مجلس  دوره یازدهم در صدد برآمد تا با تقویت رویکرد نظارتی به جای رویکرد تقنینی بتواند به بند بند قانون به صورت نظارتی رسیدگی کند.

فزرانه در ادامه با بیان اینکه مجلس در راس همه امور است، گفت: تصمیم گیری برعهده مجلس و همه باید تابع قانون باشند.

*شهداناظرو شاهد عملکرد ماهستند

علی شادمان فرماندار شهرستان نور ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس با اشاره به اینکه شهدا ناظر و شاهد عملکرد ما هستند اظهار کرد: دلاورمردی ها ،شهادت طلبی ها و ایثارگری های و از خودگذشتگی های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس باعث شد تا گوشه ای از این سرزمین دردست دشمنان قرارنگیرد .

وی تصریح کرد: هیبت و اقتدار جمهوری اسلامی به گونه ای است که مقام معظم رهبری در سخنرانی با صلابت خود درهفته دفاع مقدس ،اعتنایی به یاوه گویی های آمریکا نکرده و مسائل داخلی کشور را با اهمیت تر دانسته است.

فرماندار شهرستان نوربا بیان اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، خاطرنشان کرد: طی ماه های آینده و هجوم موج بعدی کرونا شرایط بسیار سخت خواهد بود بنابراین رعایت پروتکل های بهداشتی لازم است.

شادمان خطاب به مدیران ادارات شهرستان نوربر لزوم استفاده ازماسک توسط روسا و کارمندان تاکید کرد و گفت: ورود ارباب رجوع بدون ماسک به ادارات ممنوع است .

وی  با بیان اینکه در بیمارستان امام خمینی (ره) نور هم اکنون ۱۳ بیمار کرونایی در بستری به سر می برند، یادآورشد: این شهرستان آخرین شهرستانی بود در وضعیت قرمز قرار گرفت و با رعایت پروتکل ها و همکاری همه مردم جز اولین ها در وضعیت زرد قرار گرفت.

فرماندار شهرستان نور با اشاره به سخنان سرهنگ اسدی فرمانده سپاه در خصوص اجرای مانور گفت: شکنندگی ساختار سیاسی آمریکا در طول تاریخ به این حد نرسیده بود واما با وجود تحمل فشار های اقتصادی زیاد به کشور ایران ،باید برای جلوگیری از سواستفاده دشمن خدمت رسانی ها بیشتر شود و شهرداران در پشتیبانی اجرای مانور همکاری لازم را داشته باشند.

*حضور سردار غیب پرور در رزمایش شهرستان نور

سرهنگ سید نعمت اسدی فرمانده سپاه شهرستان نور در جلسه شورای اداری شهرستان ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس  و اجرای رزمایش در شهرستان نوراظهارکرد: طی چند سال اخیر به دلیل برخی ناآرامی‌ها،یگان های رزمی ، انتظامی و امنیتی جهت بالا بردن تراز امنیتی خود را از نظرآمادگی جسمانی و عملیاتی رزمایش های متخلفی برگزار می شود.

وی تصریح کرد: این رزمایش طی روزهای ۱۰ و ۱۱ مهرماه در محل سپاه شهرستان که در روز اول باعملکرد تمرین پاسگاه فرماندهی در سناریوهای بسته اجرا می‌شود.

فرمانده سپاه شهرستان نورخاطرنشان کرد:روز دوم صبحگاه مشترک و رزمایش میدان با حضور سردارغیب پرورو بازرس هایی از استان گیلان و دیگر استان ها با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد.

سرهنگ اسدی بیان کرد: تمرین های تاکتیکی مشترک با نیروی انتظامی درعرصه  فضای مجازی و عینی انجام شد و علاوه بر بررسی های صورت گرفته مشارکت حداکثری ادارات در رزمایش باید انجام شود.

وی با اشاره به اینکه از ظرفیت بسیج ادارات در این رزمایش استفاده می شود، افزود: هراداره براساس دستورالعمل رزمایش مشارکت صددرصدی را داشته باشد

فرمانده سپاه شهرستان نورضمن تقدیر از همکاری همه جانبه و همیشگی شهرداری ها به سپاه شهرستان، بیان کرد:آتش نشانی ، جرثقیل ، لودر و الزاماتی که برای رزمایش اختشاشات و پاسگاه فرماندهی نیاز است درروز رزمایش و روز ۷ و ۸ که تمرین تاکتیکی با حضور سردارغیب پرورانجام می شود در شهرداری ها مهیا باشد.

سرهنگ اسدی یادآورشد: این رزمایش عین ماموریتی که در سطح کشورچندین بار تکرار شده است.

وی گفت: هلال احمر، بیمارستان ، مراکز درمانی و بهداشتی با معرفی سه نفر از نیروهای تحت امر درزمان رزمایش آمادگی لازم را داشته باشند و بر اساس سناریویی در روز ۷ و ۸ توجیح کار شوند.

گفتنی است در این جلسه از سوی حسین زادگان استاندار مازندران به حجت الاسلام احمدی امام جمعه نور وحجت الاسلام رزاقی  ایزدشهر لوح تقدیری جهت مدیریت صحیح دربرگزاری عزاداری ماه محرم در ایام کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی توسط فرماندار شهرستان نور اهدا شد.

همچنین از رضا نائیج نوری، معاون عمرانی فرمانداری ، اسحق تونی ، شهردار ایزدشهر، داوود فلاح رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور، نادر انبیاء رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان نور، خادمی رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان نوربه عنوان مدیران برتر شهرستانی با اهدای لوح ، تقدیر به عمل آمد.