به گزارش برترین خبر ، عیسی خجسته رییس شورای اسلامی روستای سیدکلا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این طرح به صورت مشارکتی فیما بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و دهیاری و شورای اسلامی روستاسیدکلا با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد تومان به  طول ۸۰۰ متر و عرض اجرایی ۹ متر و به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه این طرح در دوفاز اجرایی شد،تصریح کرد : اجرای ابنیه  فنی و زیرسازی معبر شامل اجرای جدول کانیو به  طول ۱۶۰۰ متر و زیرسازی به حجم ۷۲۰۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان توسط دهیاری انجام شد.

رییس شورای اسلامی روستای سیدکلا خاطرنشان کرد: فاز دوم اجرای این  طرح توسط بنیادمسکن انقلاب اسلامی در قالب قیرمشارکتی با هزینه ای بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان در  سال ۹۷ و عملیات آسفالت با تناژ بیش از ۱۱۰۰ تن انجام شده است.

خجسته در ادامه بیان اینکه در اجرای پروژه طرح هادی روستا به طول ۵۰۰ متر که در طول این مسیر تمام تیرهای برق تعویض شده است،یادآورشد: در اجرای این طرح نیز تمام لوله های آب شرب روستا توسط دهیاری و شورا تعویض شده است.

وی در بیان عملکرد دهیاری و شورای روستای سید کلا افزود: احداث مرکز جامع سلامت روستا به مساحت حدود ۳۵۰ متر مربع با تمام تجهیزات در زمینی به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع که با رایزنی اعضای شورا ۸۰۰ متر مربع توسط خیرین اهدا و ۲۰۰ مترمربع  توسط  دهیاری و شورا خریداری شده است.

رییس شورای اسلامی روستای سیدکلا ادامه داد: احداث یک حلقه چاه آب شرب تحت عنوان پروژه آبرسانی غرب مازندران جهت آبرسانی حدود ۷ روستای همجوار، احداث مدرسه ۶ کلاسه دبستان روستا به مساحت ۷۰۰ متر مربع به هزینه ای معادل ۳/۵ میلیارد در حال ساخت که با پیگیریهای اعضای شورا و دهیاری درحال اجرا است، انجام اقدامات اولیه و دیوارکشی و آبرسانی جهت زمین اهدایی به مساحت ۲۵۰۰ متر مربع از خیرین جهت ساخت سالن چند منظوره از جمله دیگر اقدامات انجام شده توسط دهیاری و شورای روستای سیدکلا است.

خجسته مشکلات روستا را چنین بیان نمود:ضعف و لتاژبرق درایام تابستان به دلیل فرسوده بودن شبکه برق اعم از تیرها و سیم های قدیمی چندین سال قبل، نبود هیچ مکان ورزشی در روستا با وجود پتانسیل های ورزشی زیاد و ارزشی در روستا همانند جناب اقای رحمان رضایی، مسعود حق جو  و غیره ، تخریب بخشی از بقعه مبارکه امامزاده سید فضل الله روستا به بهانه ساخت شبستان توسط هیات امنا و با حضور رییس محترم اوقاف و امورخیریه که ثبت ملی می باشد ، با وجود چند اثر باستانی مثل آب انبار حمام قدیمی و بقعه سیدکلا ولی این آثار در اثر سوء مدیریت مسئولین مربوطه در حال نابودی و فروپاشی است.

وی مهمتربن مشکل روستا را عدم اجرای طرح هادی و افزایش بافت روستا دانست که علیرغم گذشت حدود ۸ سال از اجرای اولین طرح هادی روستا ولی به علت  تعلل و بی توجهی مسئولین امرخصوصا بنیاد مسکن همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد.

گفتنی است عیسی خجسته به عنوان رییس شورا، علی ایزدی نایب رییس ، اکبرکریمی منشی شورا و  حمیدرضا نعیمی به عنوان  دهیار روستای سیدکلا  مشغول عمران و آبادانی روستا هستند.