به گزارش برترین خبر ، محمد باقرنوبخت در این بازدید توسعه فرودگاه بیشه کلا را همسو با توسعه مازندران دانست و گفت : از نظر اصولی و فنی دولت با توسعه این فرودگاه موافق است.

وی افزود : در راستای صحبت‌های انجام شده مقرر گردید تا کارشناس مربوطه با حضور در این منطقه ، بودجه موردنیاز برای توسعه فرودگاه بیشه‌کلا را ارزیابی و تعیین کند.

فرماندار شهرستان محمودآباد هدف از این بازدید را بررسی میدانی نماینده دولت و تخصیص اعتبار برای افزایش باند فرودگاه بیشه کلا عنوان کرد و گفت : طبق برنامه ریزی قصد داریم که برای استفاده چند منظوره از فرودگاه بیشه کلا در ضلع شرقی آن یک هزار و ۲۰۰ متر افزایش طول باند داشته باشیم که نیازمند اعتبارات دولت است.

علیرضا شریعت اعتبار تقریبی مورد نیاز برای این طرح را ۳۵ میلیارد تومان دانست و گفت : با افزایش پهنای باند فرودگاه بیشه کلا ،امکان نشست و برخاست هواپیماهای سبک فراهم خواهد شد که هم در ارتقای حوزه گردشگری و هم ورزش‌های هوایی موثر است.

وی با بیان اینکه شهرستان محمودآباد از یک موقعیت راهبردی برخوردار است ، افزود: توسعه فرودگاه بیشه کلا سبب رونق اقتصادی شهرهای مرکزی استان خواهد شد.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه عصر دیروز برای بازدید ، افتتاح و کلنگ زنی تعدادی طرح زیربنایی و زیست محیطی به مازندران سفر کرد.

شرکت در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه مازندران ، شرکت در مراسم آغاز ساخت ۲ هزار واحد مسکونی برای محرومان استان و بازدید از تصفیه خانه بزرگ در دست ساخت آبرسانی به شهرهای گروه الف ، سد لاستیکی سرخرود و از برنامه های روز دوم سفر معاون رییس جمهوری بوده است.

شهرستان محمودآباد با صدهزار جمعیت یکی از شهرهای ساحلی و گردشگر پذیر مازندران است./.irna.