به گزارش برترین خبر،  حجت الاسلام قنبر علی احمدی امام جمعه شهرستان نور در خطبه اول نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و انجام واجبات و ترک محرمات اظهار کرد: اعتماد به خدا و توکل به خدا از صفات متقین است چرا که همه ما را نور الهی نگه می دارد.

 

وی تصریح کرد: عنایت به توجهات، نعمت های الهی داشته باشید چرا که خداوند بهترین نگهبان است و انسان را از همه آسیب ها حفظ می‌کند.

 

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به اینکه تمام توجه ما در تمام مقاطع زندگی تکیه بر خدا باشد، خاطر نشان کرد: ملت ایران با رهبری امام عظیم الشان و مقام معظم رهبری به خدا تکیه کرد و پیروز شد و در دفاع مقدس درخشید و امروز بهترین افتخارات ما دفاع مقدس است که در تمام لایه های پیدا و پنهان دفاع مقدس دست غیبی و امداد الهی را لمس کردیم.

 

حجت الاسلام احمدی در خطبه دوم نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و انجام واجبات و ترک محرمات اظهار کرد: اگر مصیبت یا مشکلی بر انسان یا جامعه تحمیل می شود از خداوند کمک بخواهد تا از سختی ها به سلامت عبور خواهد کرد.

 

وی با اشاره به اینکه جنگ بزرگ و خانمان سوز در درونش نعمت ها و توانمندی ها نهفته است، تصریح کرد: تمام تمدن هایی بزرگ برای کشوری است که مورد هجوم دشمن واقع شده و آن جامعه درمقابل هجوم ایستادگی به خرج داده و در سایه آن نعمت ها بر جامعه سرازیر شده در مسیر تمدن قرار میگیرد.

 

امام جمعه شهرستان نور گفت: ایران اسلامی مورد تهاجم بدخواهان قرار گرفت و پس از پیروزی انقلاب اسلامی دست استبداد و استعمار خارجی در راس آمریکا قطع شد و به رژیم سلطنتی ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی پایان داده شد اما دشمنان به دلیل کینه و حسادت نسبت به اسلام و مکتب حیات بخش شیعه، جنگ را بر ما تحمیل کردند که مقام معظم رهبری در دیدار اخیر پیشکسوتان دفاع مقدس تمام زوایای پنهان و پیدا دفاع مقدس را به خوبی تشریح کردند.

 

حجت الاسلام احمدی افزود: دفاع مقدس نمایشگاه بزرگی از عظمت و آموزه های متنوع در بخش های مختلف عمران، اقتصاد، سیاست، فرهنگ و اجتماع است.

 

وی ادامه داد: کشور ایران از انقلاب و ارزش های الهی دفاع کرد و این قدرت و توان را پیدا کرد که درمقابل بیش از ۵۰ کشور قدرتمند جهانی که تمام آن ها زیر سلطه آمریکا بود بایستیم و مبارزه کنیم و پیروزمندانه از دفاع مقدس خارج شویم.

 

امام جمعه شهرستان نور افزود: کشور ایران در سایه دفاع مقدس به نعمت های خوبی دست پیدا کرده است و باید این عظمت را حفظ کنیم.

 

حجت الاسلام احمدی با اشاره به اینکه دشمن از تمام ظرفیت ها برای گرفتن روحیه مجاهد از ما، استفاده می کند، بیان کرد: دشمن در جنگ نظامی شکست خورد و پس از آن به جنگ نرم که خانواده سوز است روی آوردند.

 

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۶۰۰ شهید شهرستان نور و سردار حاج قاسم سلیمانی، تصریح کرد: سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل باعث سردرگمی و بهت دشمنان شده است و توانست تمام قد از حیثیت اسلام،  انقلاب، قرآن و حماسه سازان دفاع مقدس در راس سردار حاج قاسم سلیمانی روشنگری و دفاع کند.

 

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به اینکه ۲ دوره از ماموریت در میان مردم شهرستان نور به پایان رسیده است، یادآور شد: از سال های اول حضورم در شهرستان نور تا به امروز آرام آرام جمعیت حضور نمازگزاران در صفوف نمازجمعه بیشتر شد نشان از جایگاه نماز جمعه است.

 

حجت الاسلام احمدی در ارائه گزارش خود گفت: دغدغه نسبت نهاد نماز جمعه زیاد بود  و برنامه ریزی هایی جهت حفظ بیت المال، حیاط سازی، امکانات، مغازه ها، تشکیلات و دفتر و خودرو انجام شد و به هیچ عنوان از درآمد این تشکیلات برای زندگی شخصی استفاده نکردم و فقط در برای برنامه های فرهنگی و ساخت و سازها استفاده شد.

 

وی ایجاد اتحاد و همبستگی و محبوبیت نهاد نماز جمعه در میان مردم و مسئولین و پایگاه مطمئن برای پیگیری مطالبات مردم را از نکات اساسی خود بیان کرد و گفت: به طور متوسط در هفته حدودا ۱۰۰ نفر به دفتر نماز جمعه مراجعه و مطالبات خود را بیان می کردند.

 

امام جمعه با اشاره به اینکه به صورت شبانه روزی در خدمت مردم برای احصا کردن مشکلاتشان بودم، یادآور شد: ارتباط قوی و عمیقی بین مسئولین و تمام دستگاه ها برقرار بود و به صورت میدانی در تمام نهادها و سازمان ها و ادارات سرکشی به عمل آمد.

 

حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه حفظ استقلال نهاد نماز جمعه رویکرد مهمی برای ما بود،گفت: در هیچ جلسه انتخاباتی شرکت نکردم چرا که جایگاه نهاد نماز جمعه برایم بسیار مهم بود.

 

وی با اشاره به نهاد نماز جمعه به عنوان قلب فرهنگی است، تصریح کرد: ارتباط نهاد نماز جمعه با جوانان،مدارس، پرسش و پاسخ و پایگاه های بسیج، سخنرانی ها، محافل ورزشی، طرح چهره به چهره با زندانیان از جمله برنامه های این ۶ ساله خدمت گذاری بود.

 

امام جمعه شهرستان نور با بیان اینکه جلسات شورای فرهنگ عمومی شهرستان نور در سطح کشور نمونه شناخته شد، اظهار کرد: دایر کردن دوباره جلسه جامعه روحانیت، حضور چندین باره میدانی در تمام روستا، حضور همیشگی در دفتر، حضور از مراکز درمانی و عیادت از بیماران حتی در اوج دوران کرونا، حضور در یادواره ها و مجالس ترحیم، حضور در میان مددجویان کمیته امداد، سرکشی از خانواده های شهدا و جانبازان و غیره به اندازه توان انجام شد.

حجت الاسلام احمدی در پایان از تمام مردان و زنان نمازگزار، مسئولین همراه، فرمانداران گذشته چون مهندس توکلی و پولادی ،بخشداران، شهرداران و شوراهای شهر، اصناف و صنعت و معدن، نیروهای مسلح نیروهای انتظامی و سپاه در رده های مختلف، پایگاه های بسیج و دستکاه های امنیتی، نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی، ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان نور، استاندار مازندران تشکر و قدردانی نمودند.