به گزارش برترین خبر، آرش سید صالحی گفت: در راستای مصوبات ستاد استانی مهار کرونا مقرر شد تیم‌های جمعیت هلال احمر به عنوان خط اول مقابله با کرونا با استقرار در پست‌های ایجاد شده در خروجی‌های استان نسبت به پایش سلامت و تب سنجی همه مسافرین اقدام کنند.

وی افزود: براین اساس تاکنون سرنشینان بیش از ۳۰۰ هزار دستگاه خودروی خروجی از استان مورد غربالگری و تب سنجی قرار گرفتند که در نهایت ۱۳۹ نفر که مشکوک به علائمی از ابتلاء به ویروس کرونا بودند به تیم‌های پزشکی مستقر در پست‌ها ارجاع شدند تا اقدامات تشخیصی قطعی و مراحل درمانی در دستور کار قرار گیرد.

سید صالحی هدف ازپایش سلامت مسافرین خروجی استان را شناسایی افراد مشکوک به ویروس کرونا از طریق سنجش نخستین علامت بیماری مزبور یعنی افزایش تب و دمای عمومی بدن است.

وی گفت: دراین عملیات افراد مشکوک برای اقدامات بعدی نظیر قرنطینه و طی مراحل درمانی به گروه بهداشت و درمان مستقر در ایستگاه‌ها هدایت می‌شوند.

وی تاکید کرد: سرنشینان تمامی خودروی خروجی از استان به دقت مورد پایش و غربالگری قرار می‌گیرند و امکان خروج افرادی که مشکوک به ابتلاء به ویروس کووید ۱۹ باشند وجود ندارد./مهر