خبرنگار و عکاس برترین خبر: زینب تذکاری سالم 

به گزارش برترین خبر ، بیژن پولادی فرماندار شهرستان نور در نشست خبری با خبرنگاران و تشریح برنامه های ایام الله دهه فجر اظهار کرد: ۱۳۴ پروژه با اعتبار بیش از ۳۵۷ میلیارد و هفتصد و هشت میلیون تومان با ایجاد اشتغال ۱۸۰۸ نفر افتتاح خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ۱۸ پروژه در ایام الله دهه فجر کلنگ زنی خواهد شد، تصریح کرد: بیش از ۵۵۱ میلیارد و هفتصد میلیون تومان اعتبار و ایجاد اشتغال ۷۳۰ نفر برای پروژه های کلنگ زنی پیش بینی شده است.

پولادی با اشاره به اینکه پروژه ها در سه بخش مرکزی، چمستان و بلده مورد افتتاح و کلنگ زنی قرار خواهد گرفت، خاطر نشان کرد: پروژه های دهه فجر در شهرستان نور شامل حوزه های مختلفی چون برق، مخابرات، بنیادمسکن، صنعت معدن و تجارت، بهزیستی، آب و فاضلاب، ارتباطات سیار، منابع طبیعی، راهداری و حمل و نقل جاده ای و غیره می شود.

فرماندار شهرستان نور با بیان اینکه شهرداری ها هم پروژه های بسیار خوبی را در سطح شهرستان اجرا کردند، افزود: متاسفانه حوزه گردشگری در شهرستان مغفول مانده چرا که با وجود مکان های بالقوه‌ای چون آبشار آب پری، میانبند بخش مرکزی و غیره به دنبال جذب سرمایه گذار هستیم.

پولادی شهرستان نور را به دلیل وجود مواهب طبیعی چون دریا، جنگل، جلگه و کوهستان و اقلیم های متفاوت بسیار ویژه دانست و گفت: یکی از محورهای اصلی دولت سیزدهم اقتصاد دریا محور است ‌و از سرمایه گذاران میخواهیم تا این بخش را ویژه ببینید چرا که با وضعیت ترافیکی و حجم عظیم گردشگران در استان مازندران حمل و نقل دریایی می تواند نقش بسیار حائز اهمیتی را ایفا کند.

وی از افتتاح پایانه صادراتی که سال های سال مسکوت مانده بود در ایام الله دهه فجر دهه فجر خبر داد.

فرماندار شهرستان نور ادامه داد: متاسفانه در غرب مازندران به جای خدمات فروشی بیشتر خام فروشی صورت گرفته است در حالی که می توانستیم در حوزه هتلینگ و کشاورزی خدمات فروشی بسیار خوبی با ارز آوری بالا صورت بگیرد.

مدیر مسئول: هادی جوزن