به گزارش برترین خبر ، از روز گذشته نظرسنجی برای انتخاب بهترین های ورزش ایران در سال ۹۶ از میان ۱۰ تن از موفق ترین ورزشکاران زن و ۱۰ تن از موفق ترین ورزشکاران مرد روی خروجی سایت “ورزش سه” قرار گرفت.

بعد از ۲۴ ساعت نتایج این نظرسنجی در هر ۲ بخش به شرح زیر است:

ورزشکاران مرد

۱- حسن یزدانی(کشتی) با ۵۶ درصد
۲- رضا علیپور(سنگ نوردی) با ۱۰.۵۶ درصد
۳- سیامند رحمان(وزنه برداری معلولان) با ۱۰ درصد
۴- علی اصغر حسن زاده(فوتسال) با ۸ درصد
۵- سهراب مرادی(وزنه برداری) با ۵ درصد
۶- میلاد عبادی پور(والیبال) با ۴ درصد
۷- حامد حدادی(بسکتبال) با ۳ درصد
۸- حسن تفتیان(دوومیدانی) با ۲ درصد
۹- علی پاکدامن(شمشیربازی) با یک درصد
۱۰- سعید ملایی(جودو) با ۰.۴۴ درصد

 

ورزشکاران زن

۱- کیمیا علیزاده(تکواندو) با ۳۵ درصد
۲- شهربانو منصوریان(ووشو) با ۲۶ درصد
۳- زهرا نعمتی(تیروکمان معلولان) با ۱۷ درصد
۴- زهرا قنبری(فوتبال) با ۸ درصد
۵- زهرا یزدانی(کشتی) با ۴ درصد
۶- مریم یکتایی(فوتبال) با ۳ درصد
۷- حمیده عباسعلی(کاراته) با ۲ درصد
۸- فروغ عباسی(اسکی) با ۲ درصد
۹- سپیده توکلی(دوومیدانی) با ۲ درصد
۱۰- گلاره کاکاوندپور(بسکتبال) با یک درصد

 

بدین ترتیب حسن یزدانی در بخش مردان با بیش از ۵۰ درصد آرا توانست عنوان برترین ورزشکار را کسب کند. قهرمان کشتی آزاد ایران در سال ۹۶ به افتخارات زیادی دست پیدا کرد. کشتی گیر ۲۳ ساله جویباری که در ماههای ابتدای سال در بازی های کشورهای اسلامی به مدال طلا رسید. او سپس برای مسابقات قهرمانی جهان به پاریس رفت و خیلی راحت تر از آنچه که فکر می کرد، برای اولین بار روی سکوی نخست جهان ایستاد. همچنین در ماههای پایانی سال هم نابغه کشتی ایران در رقابت های قهرمانی آسیا به مدال طلا رسید. یزدانی در شرایطی ۳ مدال طلا در سال ۹۶ کسب کرد که از ۱۱ رقیبش فقط یک کشتی گیر روسی توانست تا پایان ۶ دقیقه با او رقابت کند.

همچنین در بخش ورزشکاران زن کیمیا علیزاده، دختر تاریخ ساز تکواندوی کشورمان بیشترین آرا را کسب کرد. این دختر تکواندوکار ۱۹ ساله در حالی در رقابت های قهرمانی جهان کره جنوبی ۲۰۱۷ شرکت کرد که از مصدومیت رنج می برد. کیمیا علیزاده توانست با وجود مصدومیت در این رقابت ها به مدال نقره جهان برسد؛ اگرچه بعد از بازگشت دچار بیماری عجیبی شد و چند هفته ای را در بیمارستان سپری کرد. او اخیرا با قدرت بیشتری به شیاپچانگ بازگشته و در انتخابی تیم ملی هم با اقتدار به مقام قهرمانی رسید و همچنین در لیگ برتر هم با پیروزی مسابقات خود را پشت سر گذاشت. کیمیا سال آینده می تواند برای اولین بار قهرمان بازی های آسیایی شود/varzesh3