به گزارش برترین خبر، گزارش‌ها از گروگان‌گیری در شهر پاریس، پایتخت فرانسه، حکایت دارد.

به نقل از رویترز، مردی که مدعی است بمب و یک سلاح کمری به همراه دارد، چند نفر را در ساختمانی واقع در منطقه دهم شهر پاریس به گروگان گرفته است. نیروهای مسلح پلیس محل را به محاصره درآورده اند. برخی گزارش ها از گروگان گرفته شدن ۳ نفر حکایت دارد.

گروگان‌گیری در پایتخت فرانسه/فرد گروگان‌گیر خواستار تماس با سفارت ایران شده است

گزارش رویترز به نقل از منابع پلیس می افزاید گروگان‌گیر درخواست تماس با سفارت ایران را دارد تا از طریق این سفارتخانه پیامش را به دولت فرانسه برساند. همچنین بر اساس این گزارش، فرد گروگان‌گیر ابتدا یک نفر را هدف ضرب و شتم قرار داده که این فرد موفق به فرار شده است. او که به نظر می آید سلاح قلابی به همراه داشته است بر روی دو گروگان باقی مانده بنزین ریخته است. هنوز اطلاعاتی درباره ملیت و یا مشخصات ظاهری گروگان‌گیر به دست نیامده است.

گروگان‌گیری در پایتخت فرانسه/فرد گروگان‌گیر خواستار تماس با سفارت ایران شده است

به نقل از راشا تودی، یک زن حامله نیز در میان گروگان هاست. بر اساس این گزارش، تصاویر ویدئویی منتشرشده شمار زیادی خودروهای پلیس و آتش‌نشانی و همچنین آمبولانس را در محل حادثه نشان می دهد.

همچنین بر اساس گزارش سی بی اس نیوز، پلیس هنوز ادعای این مرد مبنی بر مسلح بودنش را تأیید نکرده است.

پلیس فرانسه می گوید این حادثه احتمالا با عملیات تروریستی ارتباطی ندارد.

گروگان‌گیری در پایتخت فرانسه/فرد گروگان‌گیر خواستار تماس با سفارت ایران شده است

 

خبرگزاری آسوشیتد پرس به نقل از وزیر کشور فرانسه از دستگیری فرد گروگان‌گیر و آزادی گروگان‌ها خبر داد.

هنوز جزئیاتی درباره هویت گروگان‌گیر و دلیل درخواست او برای تماس با سفارت ایران منتشر نشده است. پایگاه اینترنتی خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام وزارت کشور فرانسه نوشت شخص مذاکره‌کننده با گروگان‌گیر اظهار کرده مطالبات این فرد گنگ و نامفهوم بوده و مذاکره‌کننده نتوانسته است از حرف‌های او سر دربیاورد.