به گزارش برترین خبر، اسحق تونی شهردار چمستان در گفت وگو با خبرنگار برترین خبر اظهار کرد: شهرداری چمستان جز معدود شهرداری ها در کشور است که با جابجایی مدیریت، ثبات سیستم‌ اداری آن حفظ شد. گرچه در قسمت های مختلف اصلاحات و راهنمایی ها و کلاس های آموزشی جهت کاهش مشکلات و بهره وری مطلوب تر صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه برای رفع مشکلات مردم، شهر چمستان به صورت کامل رصد شد، تصریح کرد: نقاط ضعف و قوت شهر چمستان دسته بندی شد و همچنین در مورد حق و حقوق شهروندان از شهرداری و بالعکس تصمیمات مهمی اتخاذ شد که در این راستا شاهد همکاری بسیار خوب مردم شهر چمستان با شهرداری بودیم.

شهردار چمستان با بیان اینکه تک بعدی بودن شهرداری به ضرر آن خواهد بود، خاطرنشان کرد: طی بررسی های انجام شده در حوزه ماشین آلات، نما و منظرشهری، پاکسازی محلات،بحران، نابسامانی کوچه و پس کوچه های شهری، ترافیکی، اطلاع رسانی، فرهنگی مشکلات شناسایی و مورد بررسی کارشناسانه قرار گرفت‌.

تونی افزود: شهرداری چمستان در حوزه فرهنگی چندین یادواره شهدا، شادمانه ای با بر جسته ترین سیرک بازان کشور برگزار کرد.

وی ادامه داد: امسال طی ۴ قرارداد حدود ۵۰ هزار متر مربع آسفالت معابر در محلات مختلف به انضمام بافت فرسوده انجام شد.

شهردار چمستان گفت: تعریض، جدول سازی حاشیه، امتداد بلوار، نصب علائم و تیرهای روشنایی میدان ورودی شهر چمستان از سمت شرق با تامین اعتبار از بودجه دولتی و داخلی انجام شد. همچنین در ارتفاع ۶۰ متر پرچم و در ارتفاع ۲۰ متر برج نوری نیز نصب شده است.

تونی بیان کرد: تحولی عظیم در ساماندهی تابلوهای شهری و ترافیکی و آرام سازها صورت گرفت و در سال جدید تمامی مشکلات شهر در این حوزه به صورت کامل برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بخشی از ۲۲ هزار متر مربع لاین شمالی محور اصلی از سمت شرق تا خیابان شورا به صورت کاملا فنی انجام و مابقی در حال اجرا است.

شهردار چمستان با اشاره به اینکه این شهر پیاده راه ندارد، خاطر نشان کرد: اطراف ساختمان اداره برق، بازار روز کاملا نابسامان بود و همچنین طی بررسی های به عمل آمده با ساماندهی خیابان های پاسداران، آموزش و مدرس پیاده راه مناسبی برای همشهریان ایجاد خواهد شد.

تونی خاطرنشان کرد: نابسامانی سرویس بهداشتی، کمبود وسایل بازی، نابسامانی فضای داخلی پارک میچکا برطرف شد.

وی افزود: شهرداری در حوزه دوربین و پایش تصویری اقدامات خوب و موثری را انجام داده است‌.

شهردار چمستان: در محور اصلی کانالی در کنار مغازه ها و منازل مسکونی همشهریان قرارداشت که دچار چالش شده بود و به دلیل سرپوشیده بودن دائما با گرفتگی و آبگرفتگی همراه بود که طی بستن قرارداد با یک پیمانکار بخش اعظم آن انجام شد و قبل از پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

تونی در حوزه بحران چنین می گوید: سربند دلگشا، لایروبی تمامی نحرهای سطح شهر، لایروبی فنی و اساسی رودخانه وازرود نیز در این حوزه انجام شده است.

وی از نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و استانداری در جهت دریافت یک ست امداد نجات جاده‌ای از سازمان شهرداری های کشور تشکر کرد و گفت: ارزش این ست حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است که به صورت رایگان دریافت شده تا در حوادث جاده ای و کوهستانی با مشکل مواجه نشویم.

شهردار چمستان از خرید یک دستگاه بکهو لودر به ارزش یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان و یک نیسان کمپرسی مخصوص واحد عمرانی خبر داد.

تونی ادامه داد: گاهی به علت خرابی ماشین حمل زباله با چالش در حوزه زباله مواجه می‌شدیم که با دریافت رایگان یک دستگاه خودروی زباله و اضافه شدن به ناوگان حمل زباله عملا مشکل برطرف و یک خودرو آماده وجود دارد.

وی تصریح کرد: تعویض تمامی لامپ های سطح شهر اعم از رسمی بلوار، روشنایی،معابر و….انجام شد و به صورت مستمر ادامه خواهد داشت.

شهرداری چمستان از ساماندهی ساختمان شهرداری و قسمت های الکترونیکی و سیستمی خبر داد.

تونی ادامه داد: پیاده رو سازی از سمت شرق شهر چمستان به صورت کاملا فنی شروع شده و امتداد خواهد داشت تا به پایان برسد‌‌.

وی یادآور شد: در سال ۱۴۰۱ بیش از ۴۰ میلیارد تومان در حوزه عمرانی پروژه صورت گرفته و تا پایان سال به اتمام خواهد رسید.

شهردار چمستان گفت: برای سال ۱۴۰۲ اگر مسئولین ارشد،چمستان را فرزند خوانده نبینند و بر اساس جمعیتی که دارد مساحت بدهند، قول ۶۰ متر مربع آسفالت شبکه و معابر و همچنین پیاده رو سازی، پارک،روشنایی و آسفالت محور شهید سردار سلیمانی را خواهیم داد.

تونی بیان کرد: پارک محله،تعویض تیرهای روشنایی وسط بلوار، رفع مشکلات بحرانی در دو منطقه ورودی روستای نعمت آباد، ضلع شرف رودخانه وازرود، پیاده رو سازی از سمت غرب محور اصلی و خط کشی تمامی معابر شهری در سال آینده ۱۴۰۲ در دستور کار قرار دارد.

وی تصریح کرد: از چند ماه قبل جهت آمادگی برای عید نوروز اشغال، زباله و نخاله های تمامی کوچه های شهر چمستان جمع آوری و پاکسازی شد و اکنون هم در حال نگهداری آن ها هستیم و برنامه های عیدانه ای را نیز در دستور کار داریم.

شهردار چمستان تمایل خود برای برگزاری نمایشگاه در سطح شهر چمستان اعلام کرد.

خبرنگار : زینب تذکاری سالم