خبرنگار و عکاس برترین خبر، زینب تذکاری سالم

به گزارش برترین خبر، سعید فرزانه نماینده مردم نور و محمود آباد در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: هفته دولت فرصتی است تا همه خدمتگزاران دولت و دستگاه های مختلف عملکرد خودشان را به مردم ارائه دهند.

وی تصریح کرد: هر کار اجرایی با همدلی و صمیمیت و محوریت بهتر انجام می شود و البته هنر دهیار و شورا هم در این امر بسیار مهم است.

نماینده مجلس گفت: فرماندار شهرستان نور و تیم چیده شده از تمام ظرفیت خیرین و دهیار و شورا و غیره برای توسعه شهرستان استفاده می کنند.

فرزانه افزود: تا جایی که در توان ما باشد و کوچکترین روزنه ای برای رفع مشکلات شهرستان پیدا شود حتما اقدام می کنیم تا مردم طعم شیرین توسعه را حس کنند.

بیژن پولادی فرماندار شهرستان نور با اشاره به وسعت جغرافیایی و جمعیت روستای شیرکلا اظهار کرد: اجرای طرح هادی و سیم به کابل از جمله کارهای بزرگ انجام شده در روستای شیرکلا بوده است.

وی درباره مشکل آب روستای شیرکلا گفت: مقرر شده بود تجهیز چاه افراده با بودجه استانی انجام شود که محقق نشد اما سعی خواهیم کرد تا آخر تابستان وارد مدار شود.

پولادی با اشاره به تلاش های شبانه روزی برای حل مشکلات موجود خاطرنشان کرد: طی پیگیری های مکرر در خصوص تخصیص اعتبار برای جاده نور_چمستان_آمل ان شاءالله تا انتهای مهر وارد فاز اجرایی خواهد شد.

رضا کاظمی مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان نور اظهارکرد: بنیاد مسکن با توجه به رسالتی که در حوزه روستایی دارد طی سال‌های اخیر در اعتبارات بودجه عمرانی ۱۴۰۱ تا ۱۴۰۲ در بخش چمستان ۵۰ روستا را در دست اقدام دارد‌ که در مناسبت های مختلف به بهره‌برداری و افتتاح می رسد.

وی تصریح کرد: بخش چمستان و شهرستان نور مشارکت بسیار خوبی دارد که باعث شد قسمت اعظم اعتبارات عمرانی به اجرای طرح هادی به غیر از بخش‌های دیگر حوزه روستایی اختصاص پیدا کند.

کاظمی ادامه داد: ۶ پروژه در روستاهای شیرکلا، رئیس کلا، ولیرکان، تنه رز، جلیکان سفلی و شهربند با اعتبار ۱۵ میلیارد و ۷۰۰ هزینه شد که مجموع طول کار این روستاها حدود ۴ کیلومتر و حدود ۳۰ هزار متر مربع سطح آسفالت به صورت مشارکتی با دهیاری و شوراها و اهالی روستاها انجام شده است.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان نور با بیان اینکه روستای شیرکلا به عنوان بزرگترین و طولانی‌ترین مسیر طرح هادی است، گفت: یک کیلومتر و ۱۰ هزار متر مربع آسفالت، ۲ کیلومتر ابنیه در دو طرف مسیر با اعتبار بالغ بر ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان با همکاری دهیاری و شورای روستا اجرا شده است.

وی افزود: یک کیلومتر دیگر در فاز بعدی روستای شیرکلا بازگشایی شده است که در حال اجرا است و امیدواریم در دهه فجر افتتاح شود.

سودایی دهیار روستای شیرکلا در آیین افتتاحیه هفته دولت اظهارکرد: پروژه‌ روشنایی جاده جنگلی روستای شیرکلا، دیوار حائل رودخانه رزک، زیرسازی آسفالت به طول یک کیلومتر با هزینه ۲ میلیارد تومان به صورت مشارکتی بین دهیاری و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان نور اجرا شد.همچنین خط‌کشی و رنگ آمیزی این پروژه با هزینه بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان، کانال بتنی به طول ۱۵۰۰ متر، جدول کانیو به طول ۵۰۰ متر با هزینه بالغ بر ۳ میلیارد از دهیاری اجرا شد‌.

وی تصریح کرد: پروژه جابجایی تیر برق و اجرای سیم به کابل روستای شیرکلا به طول ۲ کیلومتر از طرح بهارستان اجرایی شد.

سودایی ادامه داد : ابنیه کانال و جدول کانیو از مقابل مسجد صاحب الزمان تا انتهای روستا تا پایان سال به اتمام خواهد رسید و امیدواریم با نگاه ویژه مسئولان یک کیلومتر از آسفالت باقی مانده جاده اصلی روستا به اتمام برسد.

دهیا روستای شیرکلا معتقد است با توجه به بزرگی روستا نگاه ویژه تری از مسئولین را می طلبد.

وی با اشاره به اینکه مردم روستای شیرکلا بسیار فهیم و صبور هستند گفت: مشکل آب روستا از سال‌های گذشته بود و هنوز هم به سرانجام نرسیده که باعث رنجش مردم این روستا شده است و امیدواریم هر چه زودتر با کمک ویژه مسئولین مرتفع شود.

دهیار روستای شیرکلا خواستار تقویت دو ترانس برق روستا شد.

سودایی افزود: متاسفانه دیواره رودخانه آلشرود تخریب شده و ممکن است با هر سیلابی به روستا آسیب برسد که امیدواریم مسئولین نگاه ویژه ای داشته باشند.

آقایان حسین اخوان، مجید علیزاده، امین پهلوان به عنوان اعضای شورای اسلامی و حمیدرضا سودایی به عنوان دهیار روستای شیرکلا برای عمران و آبادانی روستا تلاش می کنند.

مدیرمسئول: هادی جوزن