به گزارش “برترین خبر” احمد حسین فتایی امروز سه شنبه در دیدار با مهرداد ویسکرمی، منتخب مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی، ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان، گفت: بنا بر فرموده حضرت امام (ره) «فرهنگ اساس استقلال یک مملکت است» و تقویت ظرفیت‌های فرهنگی زمینه ساز توسعه همه جانبه کشور خواهد بود.
وی، تصریح کرد: بنا بر نقشه راه ترسیم شده در سال گذشته، موفق به ارتقا سطح فعالیت‌های اداره کل در حوزه‌های فرهنگی، هنری و قرآنی شدیم که از آن جمله می‌توان به برگزاری جشنواره ملی موشن گرافیک آیات و حضور در بین کاندیداهای نهایی انتخاب پایتخت کتاب ایران با حضور شهرهای خرم آباد و کوهدشت اشاره کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، افزود: اجرای جشنواره‌ی اقوام در شهرستان‌های مختلف استان و همچنین برگزاری انتخابات خانه مطبوعات استان در آذر ماه سال گذشته از دیگر اقدامات صورت گرفته در این حوزه است که ارتقای توان استان در زمینه صنعت چاپ با افتتاح طرح توسعه دو چاپخانه در شهر بروجرد و یک چاپخانه در شهر خرم آباد را نیز باید به آن افزود.
فتایی در ادامه با اشاره به تلاش در راستای افزایش اعتبارات عمرانی این اداره کل در راستای گسترش فضاهای تخصصی، گفت: در سال گذشته شاهد افزایش ۳۰۰ درصدی اعتبارات عمرانی اداره کل بودیم، اما نیاز است با استفاده از ظرفیت مجمع نمایندگان استان این اعتبارات افزایش یابد چرا که لرستان به شدت نیازمند توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و هنری است.
وی، بیان داشت: تالار مرکزی یا هزار نفره در مرکز استان، مهمترین پروژه عمرانی این حوزه است که متأسفانه در طی ۱۰ سال گذشته تنها ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و برای اتمام نیازمند ۷۰ میلیارد تومان اعتبار است که نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی می‌تواند در این راستا نقش بسیار مهمی را ایفا کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، افزود: اختصاص اعتبارات لازم به ساخت مجتمع فرهنگی هنری شهرستان چگنی و تکمیل احداث هنرستان هنری خرم آباد از دیگر مطالبات مهم ما است که انتظار می‌رود با کمک منتخبین شهرستان‌های خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی بتوانیم در راستای تکمیل و بهره برداری از آن گام‌های مهمی برداریم.
فتایی، عنوان کرد: در آخرین جلسه صورت گرفته با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیشنهاد طرح اختصاص یک درصد از اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی دستگاه‌های اجرایی به حوزه فرهنگ از سوی استان لرستان مطرح شد که امیدواریم با موافقت هیئت وزیران مصوب شود که در صورت تحقق می‌تواند گره گشایی بسیاری از کاستی‌های این حوزه باشد.مهر