به گزارش برترین خبر،  سعید کهنسال مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون ۳۶ هزار و ۸۱۷ تَن از خانواده های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان مازندران از خدمات بیمه ای بهره‌مند شدند.

کهنسال اظهار کرد: در سال ۱۴۰۱ تا کنون به هزار و ۸۰۵ نفر از جامعه ایثارگری مازندران خدمات اروتز، پروتز و تجهیزات پزشکی ارائه شد.

وی با اشاره به اینکه تعداد ۶۲۳ مرکز درمانی و بیمارستانی در سطح استان مازندران با بنیاد شهید و امور ایثارگران طرف قرارداد هستند عنوان کرد: این مراکز در سطوح مختلف درحال ارائه خدمات درمانی به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران هستند.

کهنسال افزود: هدف این اداره در ارتباط با خدمات بیمه ای به ایثارگران، پرداخت به موقع هزینه های درمانی در کوتاه ترین بازه زمانی است.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران تصریح کرد:
در حال حاضر ۸۷ هزار و ۱۰۳ نفر از جامعه ایثارگری مازندران عضو بیمه مکمل و ۴۳ هزار و ۸۵۷ نفر بیمه پایه هستند.

این مسؤول با بیان اینکه نظارت بر قرارداد های درمانی از اولویت های بنیاد شهید و امور ایثارگران است گفت: مراکز درمانی طرف قرارداد با این بنیاد موظف به اقدامات لازم بر اساس تعهدات بیمه ای هستند.

وی بهبود کیفیت خدمات رسانی به ایثارگران را از اولویت های بنیاد شهید و امور ایثارگران دانست و ادامه داد: در حال حاضر تعداد ۷۰ نفر پزشک طرح پایش سلامت با این بنیاد قرارداد دارند.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران خاطر نشان کرد: این پزشکان با حضور در منازل والدین گرانقدر شهدا آنها را مورد ویزیت قرار می دهند.

کهنسال گفت: در راستای ارتقای سلامت در سال جاری تاکنون به ۳۸ هزار و ۴۰۷ نفر از خانواده های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان مازندران خدمات درمانی ارائه شد.

این مسؤول عنوان کرد: تعداد ۷ هزار نفر از این خانواده ها مورد واکسیناسیون آنفلوآنزا و هپاتیت قرار گرفتند.

خبرنگار: مهناز قبادی