به گزارش برترین خبر، حجت الاسلام رزاقی امام جمعه شهر ایزدشهر و سرهنگ محمدی جانشین فرماندهی سپاه ناحیه نور با حضور خود به اکیپ جهادی خداقوت گفتند.

تیم پزشکان این اکیپ شامل دندانپزشک، ماما، روانشناس، پزشک عمومی، اورژانس اجتماعی، اورژانس خواهران و برادران و طب سنتی بود که با ویزیت رایگان به مراجعه کنندگان خدمات رسانی کردند.

 

سرهنگ محمدی جانشین فرمانده سپاه ناحیه نور در جمع خبرنگاران گفت: گروه های جهادی از خدمات درمانی نیروهای مسلح استان مازندران با عنوان گروه های جهادی در محلات سرای اسلامی که از لحاظ درمانی کم برخوردار هستن حضور پیدا کردند

وی تصریح کرد: این اکیپ از بسیجیان در حوزه های مختلف دندانپزشکی،روانشناسی، طب سنتی، پزشک عمومی و غیره با روحیه جهادی و انقلابی به افراد این منطقه خدمات رایگان را ارائه دادند.

مهدوی مسئول خدمات درمانی استان مازندران اظهار کرد: این طرح با عنوان اردوی جهادی یاسر در مناطق محروم در گلستان ۵ ایزدشهر به اجرا درآمد.

وی با اشاره به اینکه اکیپ پزشکی به مردمان محله خدمات رایگان ارائه می دهند،تصریح کرد: پزشک عمومی، پرستار برادر و خواهر، مشاور و روانپزشک، دندانپزشک،متخصص تب سنتی، پزشک عمومی ماما، طب اورژانس مجموعه این اکیپ را تشکیل دادند‌.

مسئول خدمات درمانی استان مازندران با بیان اینکه مردم این محله استقبال خیلی خوبی را از این طرح عمل آوردند، خاطر نشان کرد: هدف از اجرای این طرح خدمات رسانی رایگان به مردم محله آسیب دیده و شناسایی نیازها در حوزه درمان است.

مهدوی گفت: پس از ویزیت بیماران و شناسایی بیماری، آنان به درمانگاه های سپاه و سایر مراکز درمانی برای ادامه درمان ارجا داده می شوند.

وی ادامه داد: طرح آمایش مراکز درمانی با توجه به خدمات بسیار خوبی که در دوران کرونا داده بود نهادهای بالادستی تصمیم گرفتند طی برنامه ریزی ۵ ساله تعداد مراکز درمانی را از ۱۰۰ مرکز به ۵۰۰ مرکز افزایش پیدا کند که یک سال از اجرای آن می گذرد. در مازندران چندین مرکز در شهرستان های مختلف اعم از فریدونکنار، بهشهر،بهنمبر و بابلسر، ساری را دست اجرا دارد.

مسئول خدمات درمانی استان مازندران افزود: با توجه به اینکه شهرستان نور مرکز خدمات درمانی وابسته به سپاه ندارد و طی چندین مرحله برای این موضوع مهم پیگیری ها انجام شد اما متاسفانه هنوز زمینی برای اجرای این طرح معرفی نشده است.اگر این مهم انجام شود ساخت و راه اندازی یک مرکز درمانی جامع در نور اجرایی خواهد شد.

 

خبرنگار: زینب تذکاری 

مدیرمسئول: هادی جوزن