به گزارش برترین خبر ، مسئولان همچنان، بر ماندن افراد در خانه و پرهیز از حضور غیرضروری در جامعه تاکید دارند و متخصصان عفونی معتقدند استفاده از ماسک در صورت نیاز حضور در مجامع، بسیار مهم و ضروری است.

سید فرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل بر این نکته تاکید دارد که پیشگیری از ویروس کرونا به مراتب راحت‌تر و کم هزینه‌تر از درمان آن است.

بر اساس خبر منتشر شده در صفحه مجازی روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل، وی معتقد است که، کادر درمانی بیش از چهار ماه به صورت شبانه روز در حال مبارزه با ویروس کرونا و خدمت رسانی به بیماران هستند و بابلی‌ها شرایط خستگی کادر درمانی را درک کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل بر این نکته تاکید می‌کند که، درک کادر درمانی چیزی جز رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم حضور در مراکز عمومی و اجتماعات نیست.

جلالی خطاب به شهروندان می‌گوید که، شهروندان باید استفاده از ماسک را در دستور کار خود قرار داده و شستشوی دست ها را به هیچ عنوان فراموش نکنند که این امر در پیشگیری از ویروس کرونا بسیار اثرگذار است.

وی ادامه داد که، امروز همه به این باور دست یافته اند که پیشگیری از ویروس کرونا به مراتب راحت تر و کم هزینه تر از درمان این ویروس می باشد و خانواده هایی که دارای سالمند و بیماران پرخطر این امر را جدی بگیرند.

بر اساس اعلام صفحه مجازی روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل، در حال حاضر ۱۱۴ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بستری هستند.

در ۲۴ ساعت گذشته ۲۲ بیمار جدید بستری و ۱۳ بیمار نیز ترخیص شدند و ۲۶ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته، ۶۵ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند، به این نکته اشاره کرد که، در همین مدت ۴۵ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۲۷۱ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند، تاکید کرد که، استفاده از ماسک ۸۵ درصد، رعایت فاصله فیزیکی یک متری ۸۲ درصد و استفاده از پوشش محافظ چشمی نیز ۷۸ درصد انتقال ویروس را کاهش می دهد.

با احتساب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان‌های زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی بابل و مازندران، ۳۸۵ نفر با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بستری هستند./ ایسنا