به گزارش برترین خبر ، احمد حسین زادگان در گفتگو با خبرنگاران افزود: وقتی می گوییم مازندران در وضعیت قرمز کرونایی است و عزیزان؛ ترجیحا بجز سفرهای ضروری به استان سفر نکنند، این بمعنای ممنوعیت سفر به مازندران نیست و ضمنا بمعنای این نیست که مازندارن آلوده به کرونا نیست؛ بلکه مقصود این است که تراکم جمعیت با حضور هموطنان و گردشگران بالا می رود و زمینه شیوع را تقویت می کند.

وی گفت:سواحل، پارک‌ها و تفرجگاه‌ها به دلیل وضعیت قرمز کرونا در مازندران تعطیل بوده و خدماتی به مسافران در این مکان ها ارائه نمی شود.

او افزود: افزایش جمعیت و ورود مسافران خطر را در این استان بیشتر می‌کند و از مسافران می‌خواهیم تا خارج شدن از وضعیت قرمز سفر‌های غیر ضروری را لغو کنند.

استاندار مازندران گفت: بیش از ۱۳ شهرستان مازندران اکنون در وضعیت قرمز قرار دارند و توصیه می‌کنیم مردم دستورالعمل‌های بهداشتی نظیر استفاده از ماسک، فاصله اجتماعی و بهداشت فردی را رعایتکنند و تغییر در رفتار را جدی بگیرند.

او افزود: این ویروس به راحتی از استان و کشور خارج نمی‌شود و تغییر رفتار و استفاده از ماسک باید جدی گرفته شود.

حسین زادگان گفت: مازندران جزء ۱۰ استانی است که اکنون در وضعیت قرمز قرار دارد.

استاندار مازندران از مسافران خواست: در این شرایط کرونایی به مازندران سفر نکنید و در صورت ضرورت به سفر، توصیه‌های بهداشتی را کاملا رعایت کنید.