*افزایش ۳ برابری بودجه نوسازی نسبت به سال گذشته*

به گزارش برترین خبر ،حجت الاسلام علی عسکری ، اظهار کرد: عشق در نوع خودش در شعر و معرفت عرفانی  و سلوکی همه موج می زند و مهمترین بهره معنوی اثربخش فرهنگی معلم ها و دادهای فکری معلمان بوده است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه معلم شمع محفل بشریت است ، تصریح کرد: واگذاری همه اختیارات به مدرسه و مدیرو نقش آفرینی خاص معلمان  و کم کردن مداخلات جزعی از طرح مدرسه محوری در آموزش و پرورش است.

وی با بیان اینکه زمان ورودش به مجموعه اموزش و پرورش از نهاد ریاست جمهوری و دانشگاه در روز بودجه ریزی بوده است ، ادامه داد: علاوه بر مخالفت دولت با افزایش حقوق ۴۰۰ هزار تومان اما درکنار نمایندگان به جهت نقش تعیین کننده در حقوق پایه تا تصویب نهایی طرح بودم و پس از تصویب با پیگیری مبلغ اعمال شد.

حجت الاسلام عسکری از افزایش ۳ برابری بودجه نوسازی نسبت به سال گذشته خبر دادو گفت: امسال کار جهادی مدرسه سازی، بازسازی و نوسازی مدارس پس از تخصیص بودجه عمرانی شروع خواهدشد .

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش از تصویب ۲ هراز میلیارد سند تحول و رتبه بندی معلمان سخن گفت و ادامه داد: به مدت ۶ ماه کلیه ساختمان هایی که در اختیار دستگاه های اجرایی قرار داردباید برای تبدیل به احسنت به آموزش و پرورش بازگردد.

وی با اشاره به درآمد پایدار آموزش و پرورش افزود: دستان آموزش و پرورش نباید تا اخر عمر به صورت مستمر و سالیانه به سوی دولت دراز باشد.

حجت الاسلام عسکری اقتصاد دولتی و دولت گرایی را بن بست در اقتصاد عنوان کرد و گفت: مهمترین و بهترین دولت ، دولت تسهیل گرا است و نه تصدی گرا.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش هم می تواند مانند بعضی مجموعه های مهم آموزشی کشور به خود متکی باشد، ادامه داد: توافق بین شهرداری و شورای شهر و آموزش و پرورش در مشارکت و ساخت و ساز با وجود بیش از ۱۱ هکتار زمین و مدرسه در خیابان اصلی اقتصاد رونق خواهد گرفت.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش اظهارکرد: بر اساس مذاکرات صورت گرفته با رئیس مجلس و ارائه آمار معوقات به صورت کاملا شفاف، در آینده نزدیک بعد از مصوب شدن در شورای هماهنگی قوای سه گانه با اجازه مقام معظم رهبری به صورت یکجا معوقات از صندوق توسعه ملی پرداخت خواهدشد.

*هفته بزرگداشت مقام معلّم، فرصتی مغتنم برای قدردانی از زحمات آنان است*

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در مراسم تجلیل از معلمان نمونه شهرستان نور گفت: هفته بزرگداشت مقام معلم در هر سال، فرصتی مغتنم برای قدردانی از زحمات فعالان عرصه تعلیم و تربیت است.

«عسکری نیکزاد» در مراسم تجلیل از معلمان نمونه شهرستان نور گفت: هفته بزرگداشت مقام معلم در هر سال، فرصتی مغتنم برای قدردانی از زحمات فعالان عرصه تعلیم و تربیت است.

مدیر‌کل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به موضوع تروریست خواندن سپاه توسط ترامپ، اظهار کرد: وقتی رئیس جمهور آمریکا سپاه پاسداران را تروریست خواند، هموطنان ما در حمایت از مدافعان کشور و ولایت، همگی سبزپوش شدند تا بار دیگر فعل همبستگی را برای دشمنان صرف کنند و به تمام دنیا بگویند که همگی با هم و پشت هم هستیم و اجازه کوچکترین تعرض به دشمنان ایران اسلامی را نخواهیم داد.

وی با اشاره به وضعیت فعلی و گذشته آموزش و پرورش که حتی در حداقل هزینه های جاری اداره دچار مشکل می شویم، گفت: قطعا با تدبیر و تلاش معلمان و همیاری خیرین و همه کسانی که دستی در کار دارند، آموزش و پرورش خواهد توانست در رسالت خود موفق باشد.

مدیر‌کل آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: زحماتی که همکاران با وجود همه محدودیت‌ها، در مدارس متحمل می شوند تا بتوانند در فعالیت های علمی، آموزشی، تربیتی و دینی به رتبه های برتر دست پیدا کنند، جای تقدیر و تشکر دارد و امیدواریم این تلاش و کوشش ها از سوی وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه مورد ارزیابی قرار گیرد.

عسکری نیکزاد ائمه جمعه در استان مازندران را پشتوانه خیلی محکم برای آموزش و پرورش دانست و یادآورشد: امسال بیش از ۲۰۰ هزار نفر شرکت کننده در رشته های قرآن، عترت و نماز از مازندران حائز رتبه های برتر در سطح کشور شدند که این آمار، نشان دهنده توجه ویژه معلمان و مربیان به امور پرورشی و تربیتی است.

*بی توجهی به آموزش و پرورش ریشه تمامی مشکلات جامعه*

علی اسماعیلی ضمن گرامیداشت هفته معلم و همچنین  یاد و خاطره شهید آیت الله مرتضی مطهری گفت: معلمان وارث و ادامه‌دهنده رسالت پیامبران هستند و از این جهت که در جهت افزودن دانش و ارتقای سطح علمی و معرفتی جامعه تلاش می‌کنند، از جایگاه والایی برخوردارند.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش یک سرمایه است،تصریح کرد: تمام مشکلات اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و سیاسی ریشه در بی توجهی به آموزش و پرورش دارد

وی گفت: تنها راه نجات  کشور برای برون رفت از مشکلات پیش رو، توجه ویژه به آموزش و پرورش هم در بخش معیشت فرهنگیان و هم بخش کرامت از فرهنگیان است.

اسماعیلی افزود: اگر دیروز انسانهای بزرگی چون نیما و بنان و استاد صدیقی و شیخ فضل الله نوری در این شهرستان بود، بایدبه فرزندان یاد دهیم تا بتوانیم آینده سرزمین را با حضور فرهیختگان بزرگ به نسل بعد تحویل دهیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: به عنوان نماینده مردم در مجلس تمام سعی خود را خواهم کر تا با فراهم کردن زیر ساخت توسعه پایدار بستر و زمینه را برای ایجاد یک جامعه علمی فراهم کنم.

*دمیدن روح انسانیت توسط معلمان در کالبد فرهنگ جامعه*

علی شادمان با اشاره به اینکه روح انسانیت را معلمان در کالبد فرهنگ جامعه دمیدند، اظهار کرد: پژوهشگران و صاحب نظران و اندیش ورزان باید نقش معلمان را در تمام حوزه ها که امروز افتخارات سترگ و بلندی را برای کشور در عرصه بین المللی ،داخلی و جهانی به وجود آورند در قالب هنر ، اشعار و غیره ترسیم کنند .

فرماندار شهرستان نور تصریح کرد: توانمندی چالاکی ذهنی و دانشی که معلمان به ارمغان آوردند باعث تا ایران اسلامی امروز به عنوان کشوری قدرتمند در دنیا خودنمایی کند.

وی در پایان افزود: طراح سد های عظیمی که آب ها را در سیل خوزستان به کنترل در آورد، دست پروده و دانش آموخته ی شما معلمان است و آنها در مکتب معلمان آموختند که چگونه طبیعت را برای انسان دوستی رام کنند.

*معلم معمار قلب ها و انسان ساز فردا پردازاست*

آیت دیوسالار ضمن عرض خیرمقدم به مهمانان یاد و خاطره فیلسوف و دانشمند دین استاد شهید مطهری را گرامی داشت و اظهار کرد: شهید مطهری که با تکیه برقدرت علمی ، فلسفی، عقیدتی پاسخگوی همه مسائل شبهات بودند و با شمشیر قلم و استدلال و منطق  در مقابل همه انحرافات شجاعانه ایستاند.

مدیر آموزش و پرورش نور با اشاره به اینکه معلم معمار قلب ها و انسان ساز فردا پردازاست، تصریح کرد: تکریم او تکریم علم و تجلیل ازانسانی که هدفش امنیت و آموزش و پرورش امانت هایی که باید به او سپرد،است.

وی با بیان اینکه ۹ ماه و ۱۴ روز از اعتماد مدیر کل به اینجانب می گذرد ، افزود: آموزش و پرورش نور با تلاش و همت همه معلمان ،مدیران و معاونین در همه شاخص های مورد ارزیابی پیشرفت داشته است.

دیوسالار با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان شرکت کننده در المپیاد علمی به مرحله دوم راه پیدا کردند ، خاطر نشان کرد: کسب رتبه ۱۰ کشور شهرستان نور از نظر ثبت نام و فن آوری ،انتخاب مجدد پژوهش سرای دانش آموزی امام جعفر صادق (ع) به عنوان قطب فن آوری نانوو کسب رتبه های برتر ، کسب رتبه برتر در جشنواره بومی محلی در سطح استان گوشه ای از افتخارات است.

مدیر و آموزش و پرورش نور با بیان پیشرفت بسیار خوب در حوزه پرورشی به گواه کارشناسان استان ، گفت: جشن تکلیف دانش آموزان ، محفل انس با قرآن ، یادوراه شهدای دانش آموزی، فعالیت مجدد هسته مشاوره آموزش و پرورش و جلسات کارگروهی تعدادی از فعالیت های حوزه پرورشی است.

دیوسالار ادامه داد: ۷۰ درصد تعهدات آموزش و پرورش در حوزه پشتیبانی به اشخاص و سازمان و نهاد ها پرداخت شد و مابقی تا آخر شهریور پرداخت خواهد شد.

وی گفت: تجلیل از بازنشستگان و دانش آموزان و معلمانی که در عرصه مسابقات استانی حائز رتبه شدند را در اردیبهشت ماه برگزار خواهدشد.

 

دیوسالار درادامه گفت : با پیگیری نماینده مردم نور و محمودآبادر مجلس شورای اسلامی مبلغ ۲۰۰ میلیون تومانی که نوسازی جهت سیستم گرمایش مدرسه آیت الله خامنه ای در نظر گرفته بود به ۴۰۰ میلیون افزایش پیدا کرد .

مدیر و آموزش و پرورش نور در پایان ضمن تشکر از همه مسئولین که همیشه یاور آموزش و پرورش هستند، یادآور شد: تمامی مناسب ها و مراسمات در شهرستان نو با کمک نماینده و فرماندار و مسئولین شهرستان انجام شد و ریالی از بودجه آموزش و پرورش هزینه نشده است.