به گزارش اختصاصی برترین خبر ، جعفر حسین زاده شهردار رویان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار کرد: تجلیل از مقام شامخ شهدا ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و مایه بقای انقلاب اسلامی است.

وی تصریح کرد: امروز ایران اسلامی به برکت شهدا بر قلل رفیع افتخار ایستاده است و تجلیل از مقام شامخ شهدا یک وظیفه و ضرورت غیر قابل انکار است.

شهردار رویان با اشاره به اینکه شهدا با تاسی از اعمال و رفتار حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام درس فداکاری، گذشت، اخلاص و خدمت را به همه آموختند.

وی در ادامه از اعضای ستاد یادواره شهدای رویان، شهرداری و شورای اسلامی شهر رویان،  حوزه مقاومت امام حسن، هیات امنا مسجدجامع ، نیروی انتظامی، پلیس راهور، فرماندهی سپاه ناحیه نور، بنیاد شهید و امور ایثارگران و همه مردم تشکر و قدردانی کرد.

شهردار رویان در پایان گفت: طی هماهنگی به عمل آمده با حفظ ‌آثار،همرزمان ، فرمانده سپاه، نکوداشت مقام سردار بابایی را در دی ماه با تدابیر مشخص برگزار خواهد شد .

نهضت عاشورا و مسیر شهدا را با خود تطبیق دهیم

سردار سید مجید موسوی یکی از مسئولین حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران با اشاره به اینکه امنیت و آرامش را مدیون خون شهدا  هستیم،  اظهار کرد: جهاد، ایثار و حماسه را  باید قدر دانست.

وی با اشاره به سخنان امام خمینی(ره) تصریح کرد: مسئولان اگر شهدا را پیج و خم زندگی فراموش کنند در آتش جهنم خواهند سوخت.

سردار موسوی خاطرنشان کرد : امام خمینی(ره) با تحول در نسل جوان انقلاب اسلامی را به وجود آورد.

وی  ادامه داد: شهدایی که در مسیر اهل بیت قدم برداشتند و جان خود را  در راه رضای خدا تقدیم کردند امروز زنده تر شدند و هرچه زمان میگذرد عشق و علاقه نسل جدید به شهدا بیشتر می شود.

سردار موسوی  با اشاره به شهادت شهید حججی و حاج قاسم سلیمانی گفت: این شهیدان با الگو گیری از نهضت عاشورا و امام حسین (ع) در برابر داعش ایستادند چرا که آنان در مکتب امام حسین (ع) آموختند که باید عاشورایی زندگی کنند و عاشورایی بمیرند.

وی با بیان اینکه کسی که مسیر شهادت را انتخاب می کند جادوانه می شود، یادآور شد: اکثر شهدای مدافع حرم همه در سن جوانی به سر می بردند و با همه ی دنیا برای رسیدن به هدف بالاتر ، خداحافظی کردند.

سردار موسوی افزود: رزمندگان با شجاعتی که از خود نشان دادند و با از خودگذشتگی توانستند حکومت منحوس داعش را از سر زمین های اسلامی بیرون کنند.

وی ادامه داد: امروز مفتخریم که جبهه مقاومت اسلامی در فلسطین، یمن ، لبنان، نیجریه به خوبی شکل گرفته است.

سردار موسوی با اشاره به اینکه خون شهدا لحظه به لحظه جوشش پیدا می کند تصریح کرد: باید نهضت عاشورا و مسیر شهدا را بیشتر با خود تطبیق دهیم و از آن ها کمک بطلبیم.