به گزارش اختصاصی  برترین خبر ؛ آیت دیوسالار  باتبریک اعیاد شعبانیه و ابراز تاسف مناطق سیل زده اظهار کرد: آموزش و پرورش شهرستان نور در راستای کمک به سیل زدگان کمک های نقدی و غیر نقدی به مبلغ 30 میلیون تومان را تقدیم کرده است.

مدیر آموزش و پرورش نور ادامه داد: هفته گذشته با همکاری کمیته امداد دوشنبه های مهربانی مدارس مستقیما به سیل زدگان اختصاص یافت.

وی گفت:  کمک های نقدی و غیرنقدی دانش آموزان درهفته جوان جمع آوری و توسط هلال احمر به مناطق مورد نظر ارسال می شود.

مدیر آموزش و پرورش نور با اشاره به هفته مشاغل تصریح کرد: هدایت صحیح و شناساندن شاخه های فنی و حرفه ای  و کاردانش و نظری به دانش آموزان در راستای توسعه متوازن رشته ها نقش بسیار مهمی در کاهش بیکاری و ایجاد اشتغال ایفا می کند.

مسیراستقلال با تربیت صحیح وکسب مهارت

حجت الاسلام احمدی امام جمعه نور اظهار کرد: امسال که توسط مقام معظم رهبری سال « رونق تولید  » نامگذاری شده است همه در بخش های مختلف باید بهترین برنامه را ارئه دهند و قطعا تربیت لازمه ی تولید و کار است.

امام جمعه نورافزود: تهعد محوری ، صداقت ، حیا ء، اخلاق محوری ، کار و تلاش  از شاخصه های مهم تربیت برتر در نظام آموزش و پرورش است

وی با اشاره به اینکه خداوند مومنین اهل حرفه و فن و مهارت را دوست دارد، تصریح کرد: تربیت صحیح دانش آموزان در محیط آموزشی و آموختن مهارت  درست باعث قرار گرفتن فرد در مسیر استقلال می شود .

 

علی شادمان فرماندار شهرستان نور با اشاره به اینکه تروریست خواندن سپاه توسط استکبار جهانی نشان از قدرت جمهوری اسلامی و سپاه است،اظهار کرد: شکست سنگین دشمن (داعش) در سوریه ، عراق ، یمن باعث شد تا دست به جنگ روانی بزند و براساس حقوق بین الملل نمی تواند قدرت امنیتی یک کشوررا محدود و محصور کنندکه البته اکثر کشورهاچون یک عرف غیرازقوانین بین المللی بود نپذیرفتند.

فرماندار شهرستان نور با اشاره به اینکه دشمن راحت ترین عنصر اجتماعی که فشار از بیرون انسجام درون را خود به خودهمراه داردعلیرغم همه اصول و فنون علمی خود رعایت نکرده است ، تصریح کرد: قطعا با استقبال و پشتیبانی همه جانبه و پوشیدن لباس سپاه و گفتن من سپاهی هستم دشمن پیام خود را دریافت کرده است.

شادمان در ادامه با بیان اینکه دانش آموزان اگر در مدرسه ساخته شوند قطعا در سنین بالاتر نقش کلیدی را خواهند داشت ،گفت: اگر جامعه در چنین سنینی باورها و مولفه های دینی و علمی و اخلاقی را به درستی در خود نهادینه کرده باشد تا آخر عمر می تواند آنها را بیمه کند

وی در پایان راستگویی و صداقت را یکی از موضوعات مهم و حائز اهمیت در حوزه مدیریت دانست وخاطر نشان کرد: دروغ در نقش تمدن سازی می تواند نقش منفی و سنگینی را بازی کند و اگر صداقت میان دولت و ملت و مردم نباشد حرکت به سمت توسعه به صورت صحیح فراهم نخواهد شد .