به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، انیمیشن کوتاه «آنتراکت» به نویسندگی و کارگردانی سیدمحمدرضا خردمندان، واکنشی به کودک‌کشی در جهان است که به تازگی توانست تندیس بهترین پویانمایی کوتاه را از چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت از آن خود کند.

این انیمیشن ۵ دقیقه‌ای درباره جنگ اسرائیل در غزه از تازه‌ترین محصولات باشگاه فیلم سوره است که پیش از این در جشنواره های بین‌المللی کارتون و انیمیشن سئول (سیکاف) و خیرونای اسپانیا به نمایش درآمد و هم اکنون نیز در بخش مسابقه Asia Road دوازدهمین دوره جشنواره انیمیشن مستقل کره جنوبی در حال رقابت است.

«آنتراکت» برگرفته از «entract» کلمه‌ای فرانسوی و به معنای حدفاصل بین دو پرده موسیقی است. فیلم نیز در فاصله بین دو قطعه موسیقی روایت می‌شود. ایده «آنتراکت» برگرفته از داستان تک تیراندازی اسرائیلی است که در جریان جنگ ۲۰۱۴ غزه با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود ادعا کرد در یک روز توانسته ۱۳ کودک فلسطینی را هدف قرار دهد.

عوامل انیمیشن «آنتراکت» عبارتند از نویسنده و کارگردان: سیدمحمدرضا خردمندان، کارگردان فنی و هنری: بهزاد رجبی‌پور، مدیر تولید: علیرضا رنجبر شورابی، مدل سازی شخصیت: محمدعلی شاکری، حسین عظیمی، مدلسازی محیطی سه بعدی: سعید خالقی، امید نژادنیک، توحید توانا، انیماتور: اعظم مهدی زاده، طراحی استوری بورد: میثم برزا، رندر و شیدینگ: علیرضا رنجبر شورابی، امید نژادنیک، سعید خالقی، کامپوزیت: محمد افشانی، کانسپت: مجتبی نادرلو، طراحی صدا و میکس: علیرضا علویان، موسیقی: حامد ثابت، تدوین: ابوذر حیدری، تهیه کننده: محمدرضا شفاه، محصول: باشگاه فیلم سوره حوزه هنری