به گزارش برترین خبر ، مسعود فرجاد تشکیل ستاد تسهیلگران مازندران در نخستین نشست کمیته تسهیلگران شهرستان نور با اشاره به اینکه فلسفه وجودی تشکیلات این گروه به نوعی پارلمان فکری شهرستان است، اظهار کرد: ۱۵ کارگروه تخصصی در استان تشکیل شد که یک گروه تحت تحت عنوان مدیریت دانش و توسعه رسانه به ریاست عبدالهیان رئیس جهاد دانشگاهی استان مشخص شده است.

وی تصریح کرد: کارگروه مدیریت دانش و توسعه باید دانش تولیدی را طوری مدیریت کند تا گره ای از مشکلات مردم باز کند و این در حالی است که کشورهای پیشرفته صد سال پیش به آن رسیدند.

فرجاد با اشاره به اینکه مدیریت دانش هم یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری و مسئولین است، افزود: زمانی که دانشگاه علم تولید می کند نتیجه اش باید کاربردی باشد و براین اساس این کارگروه تشکیل شده است.

عضو اتاق فکر استان مازندران از مصالح ملی، منافع استانی و منافع شهرستانی به عنوان خط قرمز این گروه نام برد و خاطرنشان کرد: این گروه نه در تداخل با اجرا و نه در تقابل با آن بوده بلکه در تعامل با اجرا است.

مسئول تشکیل کمیته تسهیلگران مازندران گفت: مشکلات و معضلات شهرستان در این کارگروه دسته بندی و اولویت بندی شده و پس از مطرح کردن با فرماندار با توجه به شرایط و توان اجرایی که وجود دارد اگر طرح قابلیت انجام داشت اجرا خواهد شد.

*دانشگاه بهترین منبع برای صلاحیت توسعه ای از نگاه علمی

علی شادمان فرماندار شهرستان نور در این جلسه با اشاره به اینکه دانشگاه ها بهترین منبع برای صلاحیت توسعه ای از نگاه علمی است، اظهارکرد: شهرستان نور دارای ظرفیت ها بسیار زیادی چون جنگل، دریا،دشت و جلگه است و در درجه اول برای انجام کاری باید قوانین موضوعی آن بخش اطلاعات کافی در اختیار گروه گذاشته شود.

وی بیشترین عوامل توسعه را انسانی دانست و افزود: پتانسیل های موجود در شهرستان در حوزه هایی از جمله دانش بنیان، فرهنگی ، علمی و غیره وجود دارد که به سختی های فراوان مسیر را در شهرستان هموار می کنیم اما متاسفانه پس از رسیدن به استان در سیکل های اداری بسیار اذیت کننده می شود.

شادمان با اشاره به اینکه شهرستان نور در ایده آل ترین وضعیت اقتصادی از نظر تصویب بودجه به اندازه ای که در این دوره بودجه ملی دریافت کرد نبوده است،تصریح کرد: پروژه کمربندی ۵۰ میلیارد و ۷۳۳ میلیلون تومان از بودجه ملی که اگر بتوانیم در بهمن ماه به سمت هندومرز کمربندی را باز کنیم رگ اصلی ترافیک شهرستان نور باز می شود.

فرماندار شهرستان نور تصریح کرد: همچنین مسیر چمستان به نور حدود ۱۴ میلیارد تومان پیمانکارگرفته شده و تا چند روز آینده راه چمستان به نور عملیات آسفالت آن انجام می شود و یا ورزشگاه ناطق نوری شهرستان که حدود ۵میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در سخت ترین شرایط مالی در حال انجام است.

شادمان در پایان یادآورشد: چالش های شهرستان دسته بندی شود، باید در این شهرستان پارادایم فکری ایجاد گردد تا با عقلانیت و منطق، موانعی که در افکار عمومی وجود دارد از مسیر برداشته شود.

نخستین نشست کمیته تسهیگران شهرستان نور با حضور فرجاد مسئول تشکیل ستاد تسهیلگران، شادمان فرماندار شهرستان نور و اعضای کمیته در فرمانداری شهرستان نور برگزار شد.

در این نشست آیین نامه کمیته تشریح و اعضای با توجه به تخصص خود به اظهارنظر پرداختند و به دلیل اینکه همه اعضا حضور نداشتند مقررشد تا انتخابات هیئت رئیسه و کمیته ها در جلسه بعدی شکل گرفته شود./ isna