به گزارش برترین خبر ، دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در حالی ۲۱ روز دیگر در سراسر کشور برگزار می شود که بازار تبلیغات نامزدها داغ داغ است. نامزدها سعی دارند از فضایی تبلیغاتی موجود، نهایت استفاده لازم را برای تبیین اندیشه ها و منویات دولت متبوعشان به اذهان عمومی ارائه کنند.

با رصد اجمالی در فضای تبلیغات رسمی کشور، بعضا شاهد نامتوازن بودن امکانات تبلیغی برای نامزدها هستیم. در این گزارش سعی می شود به طور اجمالی این مساله را روشن نماییم.

رسانه ملی؛ تریبون دار دولت

اگر بگوییم سازمان صدا وسیما در این مدت برای دولت سنگ تمام گذاشته، مبالغه نکرده ایم. صدا و سیما برخلاف رسالت ملی اش مبنی بر قرار دادن فضای مساوی برای تبلیغ نامزدها، از ابتدای سال جاری و حتی در ایام تعطیلات نوروزی خیلی خوب هوای مدیران دولتی را داشته است.

منتقدان، عملکرد سکانداران ساختمان شیشه ای خیابان ولی عصر را کاملا «بو دار» و «یک جانبه» می دانند. آنها معتقدند که کفه تبلیغات رسانه ملی، بیشتر به سمت پاستورنشینان سنگینی کرده است.

پوشش زنده سفرهای پرشمار تبلیغاتی روحانی به استان های مختلف، انعکاس مستقیم سخنرانی رئیس جمهور در مراسم روز فناوری هسته ای و همچنین پرده برداری از دستاوردهای دولت در این حوزه و پوشش کامل اظهارات رئیس جمهور و وزیر نفت در مراسم رونمایی از فازهای پروژه پارس جنوبی در کنار پخش چندین و چند باره این تبلیغات در بخش های متعدد خبری از جمله این انتقادات به روند کار رسانه ملی محسوب می شود. تا آنجا که در فضای مجازی اقدامات یکسویه صداوسیما با کلید واژه «ستادوسیما» مورد انتقاد کاربران قرار گرفت.

نماز جمعه هم برای دولت

اما روز گذشته و در کنار فعالیت های جانب دارانه صدا و سیما که برخی وابستگی های مالی این سازمان به دولت را دلیل آن می دانند، تریبون نماز جمعه تهران نیز به تصرف دولتی ها درآمد تا از طریق آن به ارائه گزارش از فعالیت های تدبیر و امید بپردازند.

دیروز در جریان برگزاری نماز جمعه تهران، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بعنوان سخنران پیش از خطبه ها، در گزارشی مفصل و طولانی به بیان رپرتاژگونه عملکرد وزارتخانه و دولت متبوعش در حوزه پر حرف و حدیث اشتغال پرداخت.

به نظر می رسد شعار بی طرفی سازمان صدا و سیما در پوشش عادلانه برنامه نامزدهای ریاست جمهوری تا حد زیادی مخدوش شده است. تغییر محور نخستین مناظره از اقتصادی به اجتماعی آنهم ساعاتی قبل آغاز برنامه و همچنین تغییر ساعت آن از ۱۶ به ۱۶:۳۰، که گفته می شود به درخواست روحانی بوده، نیز گواه دیگری بر اثبات این مدعاست.

تردیدی نیست که تصمیم گیرنده نهایی مردم هستند و اینگونه اقدامات یک سویه در منظر دید افکار عمومی معلوم نیست که نتیجه مطلوب بدهد./mehrnews