به گزارش برترین خبر ،زهرا ساعی روز یکشنبه در گفت وگویی با خبرنگار ایرنا ضمن گرامیداشت روز جهانی منع خشونت علیه جهان افزود: متاسفانه خشونت علیه زنان و حتی کودکان نه تنها در ایران بلکه در اکثر کشورهای جهان به موضوعی فراگیر تبدیل شده است.
وی با بیان اینکه خشونت علیه زنان و کودکان در ایران تا حد زیادی مخفی مانده، اظهار کرد: لازم است برای رفع این مشکل توجه ویژه ای داشته باشیم.
ساعی، نبود تعریفی درست از خشونت و خلاء قوانین مرتبط در زمینه خشونت علیه زنان را یکی از کاستی های موجود در قوانین ایران ارزیابی کرد و افزود: در کشور علاوه بر اینکه شاهد خشونت فیزیکی علیه زنان هستیم، نوعی خشونت روانی و رفتاری نیز علیه این قشر از جامعه وجود دارد که باید از بروز هرچه وسیعتر آن پیشگیری کنیم.
به گفته این عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، با اقدامات آموزشی و فرهنگی از مهدهای کودک تا خانواده و سایر مراحل رشد اجتماعی می توان از بروز خشونت علیه زنان پیشگیری کنیم.
وی همچنین بر این باور است که باید دولت و سازمان های مردم نهاد از افراد آسیب دیده بخصوص زنانی که دچار خشونت هستند، حمایت های لازم را انجام دهند تا اقداماتی موثر برای کاهش خشونت در جامعه را شاهد باشیم.
با تصویب شورای عمومی سازمان ملل متحد سال ۱۹۹۹ مقرر شد که ۲۵ نوامبر به عنوان روز جهانی «رفع خشونت علیه زنان» نامگذاری شود.
این نامگذاری به دنبال قتل سه خواهر فعال سیاسی و اهل جمهوری دومینیکن اتفاق افتاد و هر سال در چنین روزی، فعالان طرفدار حقوق زنان با برگزاری راهپیمایی و تجمع هایی در کشورهای مختلف جهان خواستار رفع خشونت علیه زنان می شوند.