به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام قنبر علی احمدی امام جمعه شهرستان نور در خطبه اول نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و انجام واجبات و ترک محرمات اظهار کرد: دوری از گناهانی که مرگ زودرس را به دنبال دارد، از صفات متقین است.

وی تصریح کرد: قطع ارتباط بستگان و خویشان، راضی نبودن والدین، ترک خوبی ها، باعث مرگ زودروس می شود. امام جمعه شهرستان نور با اشاره به ضرورت استحکام خانواده در جامعه خاطرنشان کرد: لازمه داشتن پیشرفت یک جامعه داشتن یک خانواده متعالی است.

حجت الاسلام احمدی افزود: زن باید آنقدر جاذبه و مدیریت آن در خانواده قوی باشد تا مرد در قامت شوهر و فرزندان در قامت مادر به دور او بگردند که باعث استحکام خانواده می شود.

وی با بیان اینکه اساس خانواده بر محور عشق و محبت می گردد، ادامه داد: عده ای فکر میکردند که اساس خانواده بر محور اقتصاد است(تفکر کمونیستی) و بر این تفکر زندگی را بنا کردند که شکست را به دنبال داشت.

امام جمعه شهرستان نور بیان کرد: عده ای زندگی را بر اساس جمال و زیبایی ظاهری و بعضی ها هم زندگی را بر اساس نیازهای جنسی بنا کردند به فروپاشی خانواده منجر شد‌‌‌. حجت الاسلام احمدی بیان کرد: عده ای فقط با رویکرد کامل شدن نصف دین خود ازدواج می کنند که صرفا داشتن این نگاه نمی تواند زندگی پایداری را به دنبال داشته باشد‌.

وی اساس استحکام خانواده را عشق دانست و ادامه داد: بر اساس آیات مختلفی که در قرآن آمده، فرد باید بتواند همراه و هم نوع خود را پیدا کند و مهمترین شاخصه بین زن و مرد عفت و پاکدامنی است.

امام جمعه شهرستان نور در خطبه دوم نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و ترک محرمات اظهار کرد: عاقبت به خیری از صفات متقین است. حجت الاسلام احمدی تصریح کرد: پرهیز از دشمنی با یکدیگر، پرهیز بدگویی و تهمت زدن، داشتن روحیه کمک به دیگران و دقت در مرزبندی اعتقادی شاخصه های مهمی بود که امام صادق (ع) به اصحاب خود بیان کرده است.

وی ضمن تسلیت به مناسبت شهادت مذهب شیعه امام صادق(ع) گفت: مسئولین فرهنگی، هیات های مذهبی و هیات امنا مساجد برای برگزاری مراسم با عظمت و در شان جایگاه امام صادق(ع) در مساجد و هیات های خود در شهر و روستا تدوین کنند.

امام جمعه شهرستان نور خاطر نشان کرد: امام صادق(ع) از دورانی که در اختیار داشت تلاش کرد تا فرهنگ تشیع را به درستی در قالب تاسیس دانشگاه و تربیت علما و بزرگان و دانشمندان نشر دهد. حجت الاسلام احمدی افزود: امام صادق( ع ) در دورانی زندگی خود با پنج یا هفت طاغوت عباسی در حال مبارزه بودند که مهمترین آن ها منصور دوانقی بود.

وی تصریح کرد: روحانیت شیعه جلودار نهضت تنباکو، نهضت مشروطه، نهضت ملی شدن صنعت نفت، نهضت ۱۵ خرداد و حماسه دفاع مقدس بوده است. امام جمعه شهرستان نور با اشاره به فتوای تاریخی میرزا محمد حسن شیرازی گفت: او با این فتوا مردم را متوجه کرد که استعمار پیر انگلیس به دنبال تاراج اموال و زندگی مردم است.

حجت الاسلام احمدی یادآور شد: روحانیت شیعه با روشنگری مردم را آگاه کردند و مردم هم به صحنه آمدند.

وی بیان کرد: یک عده افراد غافل با خط گرفتن از کانون ها و سرویس های جاسوسی اخیر روحانیت و شخصیت های تاثیر گذار را مظلومانه به شهادت رساندند.

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به اینکه روز به روز بر عزت و عظمت جمهوری اسلامی ایران افزوده می شود، گفت: سردار دلها سردمدار تشکیل و انتشار جریان مقاومت در منطقه بود به گونه ای که سوریه بعد از ۱۲ سال دوباره به جمع اتحادیه عرب پیوسته است.

حجت الاسلام احمدی گفت: دشمن با دو حربه تفرقه بین مردم و جناح های سیاسی و جناح های وفادار به نظام و فساد اخلاق به دنبال اندلسی کردن ایران است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در سه دهه اخیر که دشمن به دنبال تهاجم فرهنگی است، بیان کرد: امروز دشمن یکی از ارکان اعتقادی(عفاف و حجاب ) را مورد حمله قرار داده است و همچنین آلوده شدن به غذاهای حرام و جاذبه های دنیا از جمله مسائل مهمی است که باید مورد توجه قرار گرفته شود.

امام جمعه شهرستان نور یادآور شد: دستگاه های امنیتی در غرب مازندران توطئه توزیع گسترده مشروبات الکی با پلمپ واحد های مختلف صنفی را خنثی کردند.

حجت الاسلام احمدی در تذکری تاکید کرد: در شهرستان نور برخی مراسم ها در رستوران ها و تالارها با کشف حجاب به صورت مختلط و ابتذال زیاد و صرف مشروبات الکی در حال اجرا است که هر چه زودتر باید این بساط جمع شود که اگر جمع نشود منتظر عواقب بد آن باید باشند.

وی با اشاره به اینکه اماکن و تعزیرات باید وسط میدان باشند، ادامه داد: رستوران ها و کافه ها حواسشان جمع باشد و باید کشف حجاب مقابله کنند .

امام جمعه شهرستان نور ضمن تبریک هفته هلال احمر گفت: این جوانان عاشق کار، در حوادث طبیعی و غیر طبیعی حضور دارند و سال هاست تقاضای استقرار یک ایستگاه را دارند که متاسفانه به جایی نرسید و از مسئولین ارشد شهرستان و استان می خواهم چه در مورد اورژانس ۱۱۵ در محور نور به چمستان و چه این مورد مذکور موانع را تسهیل کنند.
خبرنگار : زینب تذکاری سالم
مدیرمسئول: هادی جوزن