به گزارش برترین خبر و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، سید محمود حسینی پور امروز در جلسه ستاد جوانی جمعیت که با حضور وبیناری وزیر کشور در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: باید با برنامه ریزی هدفمند، تلاش جدی برای جلوگیری از کاهش جمعیت در استان صورت گیرد.

وی با بیان این که وزیر کشور موضوع جوانی جمعیت را مساله ای مهم برای مدیران و برنامه های پیش روی آنان عنوان کرده، افزود: در مازندران به این مهم باید توجه جدی شود.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه جلسات متعددی برای رشد و جوانی جمعیت  صورت گرفت، باید خروجی آن افزایش ازدواج و موالید در  استان باشد، تصریح کرد: باید تلاش فرهنگی در جهت افزایش و جوانی جمعیت در مازندران صورت گیرد.

حسینی پور با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مازندران مسئولیت اصلی تدوین برنامه مدون افزایش جمعیت و موالید را در مدت دو ماه بر عهده دارد، افزود: سیاست های اجرایی جوانی جمعیت در شهرستان ها نیز طراحی و اجرایی شود.

استاندار مازندران با تاکید براینکه همایش های استانی و شهرستانی با پیوست تبلیغی، هنری و رسانه ای در شهرهای استان برگزار شود، گفت: رسانه های دیداری و مکتوب پای کار رشد جوانی جمعیت در مازندران بیایند.

وی یادآور شد: گفتمان قالبی در حوزه رشد جمعیت جوان با هدف آسیب شناسی برای چرایی کاهش جمعیت در شهرهای استان باید صورت گیرد.

در این نشست احمد وحیدی، وزیر کشور در سخنانی خطاب به استانداران خواستار اجرای بیشتر اقدامات فرهنگی در استانها برای افزایش جمعیت جوان شد و گفت: همت عالی و تلاش جدی برای افزایش شاخص جمعیت استانها باید صورت گیرد.

وی تاکید کرد: مشوق های لازم دولتی و تسهیلاتی از طریق رسانه‌ها برای مردم تبیین و تبلیغ شود.