به گزارش برترین خبر ، بتن از جمله نوع مصالحی است که امروزه بیشتر از سایر مصالح در ساختمان انواع بناها از قبیل ساختمان پلها،ساختمان سدها، ساختمان متروها،ساختمان فرودگاه ها و ساختمان بناهای مسکونی واداری و غیره به کار برده می شوند.و شاید به جرأت می توان گفت که بدون این مصالح پیشرفت جوامع بشری به شکل کنونی میسر نیست. با توجه به اهدافی که از ساخت یک بنا دنبال می شود،بتن  به تنهایی و یا به صورت مکمل کار برد پیدا می کنند.همچنین بتن در یک شرایط کاملا متفاوتی با توجه به پارامتر های مختلف از قبیل نوع سیمان،نوع مصالح و شرایط آب و هوایی تولید و استفاده می شود و عدم اطلاع کافی ازخواص مواد تشکیل دهنده بتن و نحوه تولید و کاربرد آن می تواند ضایعات جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

مهندس مراد علی تبار در گفت وگو با خبرنگاران در آیین افتتاح شرکت شمال بتن تولیدکننده بتن آماده اظهار کرد: این واحد تولیدی با اعتباری حدود ۱۰ میلیارد تومان و ۶ پرسنل شروع به کار کرده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف این شرکت مرتفع کردن بخشی از دغدغه های کار و اشتغال جوانان منطقه دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه چند ماهی از فعالیت این واحد تولیدی می گذرد اکنون حدود ۴۰ نیرو مشغول به کار هستند.

مهندس علی تبار با بیان اینکه تلاش و سرمایه گذاری در این عرصه گسترده با مشکلات و چالش های بسیاری همراه بوده است، خاطرنشان کرد: شرایط اقتصادی این واحد تولیدی به گونه ای است که نیاز به گرفتن وام دارد و اگر مسئولین شهری همکاری لازم را در این خصوص با ما داشته باشند می توانیم برای حدود ۷۰ نفر اشتغالزایی ایجاد کنیم.

وی یکی دیگر از مشکلات این واحد تولیدی کمبود فشار آب دانست وگفت:  امیدواریم که مسئولین شهرستان با حمایت خود در رفع هر چه سریعترمشکل این واحد تولیدی کمک کنند.