به گزارش برترین خبر ، به نقل ازپرس تی وی ؛ رسانه‌های ترکیه پیش از این گزارش دادند سفیر روسیه در آنکارا، پایتخت ترکیه، هدف گلوله قرار گرفته و به شدت زخمی شده است. خبرگزاری های راشاتودی و اسپوتنیک از کشته شدن “آندره کارلوف “در این سوء قصد خبر می دهند.
تلویزیون ان تی وی به نقل از یک شاهد عینی اعلام کرد “آندره گناویوویچ کارلوف” سفیر روسیه در آنکارا که در مراسم افتتاحیه یک نمایشگاه هنری شرکت کرده بود در حین سخنرانی، توسط یک فرد بیست و پنج ساله مورد حمله مسلحانه قرار گرفت.
بر پایه این گزارش، ضارب در حین شلیک گفته انتقام حلب را خواهیم گرفت.
نیروهای ویژه پلیس به همراه تعداد زیادی آمبولانس به محل ترور سفیر روسیه در آنکارا اعزام شدند. وزیر کشور ترکیه به محل درگیری رفته و نیروهای پلیس وارد ساختمان محل ترور شدند.
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد در پی حادثه شلیک گلوله به سفیر روسیه در آنکارا، وی به بیمارستان منتقل نشد بلکه کمک های پزشکی در مکان حادثه ارائه شده است.
گفتنی است ضارب با کارت شناسایی پلیس وارد نمایشگاه شده بود.
خبرگزاری رویترز به نقل از اینترفکس روسیه گزارش داد سخنگوی کرملین اعلام کرد “ولادیمیر پوتین” رئیس جمهور روسیه گزارش مربوط به حمله به سفیر روسیه در آنکارا را بررسی می کند.
شهردار آنکارا گفت حمله به سفیر روسیه با هدف ضربه زدن به روابط ترکیه روسیه انجام گرفته است.
بر اساس اعلام خبرگزاری ریانووستی، مقامات ترکیه اقدامات امنیتی را در سفارت روسیه در آنکارا بعد از حمله صورت گرفته به سفیر روسیه در این شهر افزایش داده اند.
فرد مهاجم (شلیک کننده) به سفیر روسیه نیز کشته شده است.
منابع امنیتی ترک به خبرگزاری رویترز گفتند ضارب سفیر روسیه یک پلیس بوده است که در اداره پلیس آنکارا در حال خدمت بوده است. شهردار آنکارا اتفاق رخ داده را یک فاجعه نامید.
فرد ضارب مولود مرت آلتین‌تاش نام داشت و گفته می‌شود در دانشکده پلیس تحصیل کرده بوده است.
در پی کشته شدن سفیر روسیه در ترکیه، نشست اضطراری امنیت ملی روسیه به ریاست ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه آغاز شد.
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: کشورش این ترور را اقدامی تروریستی ارزیابی می‌کند، اما برای نتیجه گیری درباره عوامل پشت پرده این حادثه هنوز زود است و باید به دقت بررسی شود.
ماریا زاخارووا افزود: این حادثه تروریستی در تاریخ دیپلماسی روسیه، حادثه ای مصیبت بار خواهد بود. در همین حال، خبرگزاری تاس به نقل از منابعی در سفارت ترکیه در مسکو از ورود وزیر امور خارجه ترکیه به مسکو خبر داد.
این در حالی است که برخی خبرگزاری‌ها از احتمال عدم حضور مولود چاووش اوغلو در نشست سه جانبه فردا خبر داده بودند.
سفیر روسیه در آنکارا در پی حمله مسلحانه درگذشت + عکس
سفیر روسیه در آنکارا در پی حمله مسلحانه درگذشت + عکس
سفیر ترورشده روسیه در ترکیه
آندره کارلوف ۶۲ سال داشت و پیشتر سفیر شوروی سابق در کره شمالی و سفیر روسیه در کره جنوبی بود.