به گزارش برترین خبر ، این مراسم با حضورعلی اسماعیلی نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی و علی شادمان فرماندار شهرستان نور،کاظمی رئیس بنیاد مسکن شهرستان نور ، دهیار و اعضای شورای روستای مرداب  و دیگر مسئولین برگزار شد.

*تفکر مدیریت جهادی تلاش بی منت برای مردم است

علی اسماعیلی نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از دهیار وشورای روستای مرداب و مسئولینی که برای به افتتاح رساندن این طرح هادی تلاش کردند، گفت: اقدامات بسیارارزنده ای  قبل ازطرح هادی توسط ادارات مرتبط صورت گرفت که نباید همتشان نادیده گرفته شود.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: تفکرمدیریت جهادی انجام کار و تلاش بی منت و خدمتگزاری مردم است که در شهرستان با تعامل و هماهنگی بین همه دستگاه ها شاهد این تفکر جهادی هستیم.

وی با اشاره به اینکه اصل تعامل و هماهنگی بین دستگاه‌ها و مدیران یکی از عوامل مهم توسعه در هر منطقه است ،گفت : در طول چهل سال گذشته اگر سالی ۵ روستا طرح هادی اجرا می شد ۲۰۰ روستا باید به اتمام می رسید ولی اکنون به لطف خدا و همکاری همه دهیاران و شوراها و مدیران این امر مهم به سرعت در حال انجام است.

*طرح هادی کالبد روستا را بسیار زیبا می کند

علی شادمان فرماندار شهرستان نور با اشاره به اینکه طرح های هادی کالبد و چشم انداز روستاها را بسیار زیبا می کند، اظهار کرد: هیچ جای مازندارن این تعداد پروژه با این سرعت در حال انجام نیست، در شرایطی که کشور با مشکلات جدی مالی مواجه است طرح هادی ۱۳ روستا دراین شهرستان اجرا شد و ۲۰ روستا با سرعت در حال اجرا شدن است.

فرماندارنور در ادامه با اشاره به اینکه پروژها در سطح شهرستان با همدلی و حدت بسیار خوب و با کیفیت به پیش می رود، افزود: چمستان در مسیر توسعه گام های سرنوشت سازی را برداشته و قطعا آینده درخشانی در انتظار این شهر است.

وی بیان کرد: یک ملت قدرتمند با پیشینه سترگ در برابر فشارهای دشمنان و تحریم‌ها با سازندگی و توسعه سبب یأس و ناامیدی دشمنان می‌شود.

شادمان  بااشاره به تصویب بودجه شهرستان نور بیش از ۳۱ میلیارد تومان در شورای برنامه ریزی، تصریح کرد: شهرستان نور در اعتبار ملی از ۱۰۰ میلیارد تومان عبور کرده  و اعتبارات در قالب استان و شهرستان نیست بلکه برش زدن این اعتبارات از وزارت خانه ها است که امیدواریم استمرار پیدا کند.

*توسعه روستاهای چمستان با سرعت ادامه دارد

حسین هزار جریبی بخشدار چمستان اظهار کرد: در بخش چمستان  ۲۰ روستا در حال اجرای جدول کانیوو، زیر سازی ، جابجایی تیر برق ، تلفن و همچنین راه های آب شرب  هستند که درآینده نزدیک یکی پس از دیگری به بهره برداری می رسد.

بخشدار چمستان گفت: ۱۳ طرح هادی در این بخش به افتتاح و بهره برداری رسید و حدود ۸ روستا درنوبت اسفالت هستند .

وی از خدمات دولت تدبیر و امید در بخش چمستان سخن گفت و در ادامه یادآورشد: اجرای باند جنوبی محور آلشرود به چمستان ، روکش آسفالت واز و بهره مندی مردم واهالی روستاهای وازتنگه و واز سفلی و علیا ازنعمت گاز گوشه ای از این اقدامات است.

بخشدار چمستان با اشاره به اینکه در بخش کشاورزی۳ حلقه چاه کشاورزی در روستاهای چمستان حفر شده است، اظهار کرد: ساماندهی انهار کشاورزی ۶ روستا انجام و بعد از سال زراعی امسال حدود ۹۰ درصد از آببندان های بخش چمستان لایروبی هارا شروع خواهند کرد.

هزارجریبی با اشاره به اینکه در حوزه بهداشت حدود ۱۲ خانه بهداشت به افتتاح و بهره برداری رسید در ادامه گفت: اقدامات انجام شده در بخش چمستان به همت نماینده پرتلاش ومدیریت مدبرانه فرماندار شهرستان نور وهمکاری شوراها و دهیارها بوده است.

*ترمیم و آسفالت کوچه های روستا از انتظارات اهالی است

حسین ناییجی دهیارروستای مرداب ضمن قدردانی از مردم و مسئولان در اجرای این پروژه اظهار کرد: روستای مرداب با ۵۰۲ نفر جمعیت از روستاهای بخش چمستان است  و مردم این روستا با قدردانی از اجرای طرح هادی خواستار ترمیم و آسفالت کوچه‌های این روستا هستند که امیدواریم با مشارکت و همدلی خواسته مردم این روستا در آینده نزدیک انجام شود.

گفتنی است اعضای شورای اسلامی این روستا، حجت مقصودی رئیس شورا، رضا توکلی نائب رئیس، محمد مقصودی منشی و حسین نائیجی به عنوان دهیار روستای مرداب در حال خدمت رسانی به مردم این روستا هستند.