به گزارش برترین خبر ، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، سمیه قاسمی طوسی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران به مشارکت ایثارگرانه زنان مازندران در جریان نهضت انقلابی مردم به رهبری امام خمینی (ره) و در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و از رونمایی کتاب “ماه پنهان نمی‌ماند” با تکیه نقش زنان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس خبر داد.

وی افزود: این کتاب که سندی ارزشمند است توسط جواد صحرایی رستمی به رشته تحریر درآمد و نویسند در فرایند تدوین این اثر نیز برای ارائه تصویری واقعی از حضور حماسی بانوان مازندرانی در انقلاب اسلامی و هشت سال جنگ تحمیلی، هم سراغ اسناد تاریخی رفت.

قاسمی طوسی ادامه داد: نویسنده این کتاب با زنان، همسران و مادران سرداران و شهدای زیادی گفت‌و‌گو  و خاطرات مستقیم این شیرزنان را در کتاب ذکر کرد تا ضمن ثبت در تاریخ، در دسترس همه علاقمندان باشد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران تصریح کرد: دختران، زنان و حتی مردان جوانی که چهار دهه قبل و حوادث جنگ تحمیلی و دوران انقلاب را ندیدند باید بدانند در هیچ مرحله‌ای از این فرازهای تاریخ معاصر، زنان بیکار نبودند و دوشادوش مردان قبیله، در خط اول مبارزه و مقاومت حضوری موثر داشتند، مطالعه خاطرات زنانی که در این کتاب آمده را به همه توصیه می‌کنم.

این مسؤول خاطرنشان کرد: این اثر با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با دفتر امور بانوان و خانواده استانداری به چاپ رسید و در ۱۲ مهر ماه، ساعت ۱۳ با حضور مولف کتاب، همسران سرداران شهید دفاع مقدس و تعدادی از مسوولان استانی، لشکری و کشوری در سالن کنفرانس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی خواهد شد.