به گزارش برترین خبر ابراهیم اعلایی دهیار روستای کیا کلا لاویج در گفت وگوی اختصاصی با برترین خبر اظهار کرد: روستای کیا کلا با ۳۵۰ نفر خانوار و جمعیتی بیش از ۱۰۰۰ نفر که اغلب مردمان روستا در ادارت و شرکت های خدماتی مشغول فعالیت هستند.

دهیار روستای کیا کلا لاویج با اشاره به طبیعت بکر و جاذبه های چشم نواز این روستا گفت: چشمه هایی مانند وازری، اشکارسرا، نومه و اسیونک از جاذبه های بسیار دیدنی است که گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند.

وی با بیان اینکه با توجه به سطح شیب منطقه کشاورزی توحیجی در این روستا ندارد ، تصریح کرد: فعالیت هایی چون دامداری، زنبورداری و گردشگری در این روستا دارای رونق بسیاری است.

اعلایی در بیان مشکلات روستای خود گفت: نوسازی لوله های آب شرب منطقه که بخشی انجام شده و منتظریم تا باقی عملیات انجام شود و همچنین راه دسترسی به روستا و جاده سازی بسیاری از مسیر با توجه به گردشگر پذیر بودن این روستا در تمامی فصول سال نیازمند بازسازی و مرمت جاده های منتهی به روستا هستیم .

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: متاسفانه بسیاری از زمین‌های مردم روستا که از صد سال پیش تا کنون در اختیارشان بوده و قدمت ساختمان ها گواه این موضوع است ،منابع طبیعی ادعای مالکیت می کند و ما در حال پیگیری هستیم تا حقی از اهالی روستا ضایع نشود.

در پایان دهیار کیاکلای لاویج از حضور فرماندار شهرستان نور همراه با رایزنان اقتصادی سفارتخانه‌های چند کشور، معاون سیاسی امنیتی فرماندار، بخشدار چمستان و دیگر مسئولان در منطقه لاویج با همراهی حاج طاهر کریمی از بزرگان منطقه در راستای معرفی بهتر منطقه لاویج برای رونق صنعت توریسم  قدردانی کرد.

ابراهیم اعلایی دهیار، حسن اعلا رئیس شورا،نور علی قاسمی و مهدی کلاشی از اعضای شورای روستای کیا کلا لاویج برای آبادانی روستا باهم در تلاشند.