در هر دقیقه سال ۲۰۱۸، چه اتفاقاتی در اینترنت می‌افتد؟
به گزارش برترین خبر ، در سال‌های اخیر اینفوگرافی‌هایی جالب از یک دقیقه فعالیت در اینترنت منتشر شده است. ۶۰ ثانیه‌ای که شاید بازه زمانی کمی به نظر آید، اما کافیست نگاهی به آمار‌ها ارائه شده داشته باشیم تا اهمیت قابل تامل این بازه زمانی ولو کوتاه را به خوبی مشاهده کنیم. این اینفوگرافی‌ها می‌توانند وضعیت کلی از فعالیت کاربران در اینترنت و ضریب نفوذ اینترنت در جهان امروز را بخوبی نشان دهند. اینفوگرافی در هر یک دقیقه اینترنت در سال ۲۰۱۸ چه اتفاق‌های می‌افتد در موسسه Cumulus Media تهیه و منتشر شده است؛ بنابر این آمارها ما می‌توانیم بفهمیم، در هر یک دقیقه به طور متوسط چه اتفاقی در گوگل، واتس آپ، فیسبوک، اینستاگرام و … می‌افتد.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، در سال ۲۰۱۸ در هر یک دقیقه ۹۳۷ هزار نفر وارد فیسبوک می‌شوند، ۳.۷ میلیون نفر در گوگل جست‌وجو می‌کنند، ۱۸۷ میلیون ایمیل ارسال می‌شود و ۴.۳ میلیون ویدیو روی یوتیوب بازدید خواهد شد. در حالی در آمار‌های سال ۲۰۱۷ به ترتیب ۹۰۰ هزار نفر وارد فیسبوک شده، ۳.۵ میلیون در گوگل سرچ کرده اند، ۱۵۶ میلیون ایمیل ارسال شده و ۴.۱ میلیون ویدیو روی یوتیوب بازدید داشته است.

نکته جالب آنجاست این رویه رو به رشد به شدت دانلود اپلیکیشن‌ها را نیز در بر می‌گیرد. در سال ۲۰۱۸ در هر یک دقیقه ۳۷۵ هزار دانلود اپلیکیشن از روی گوگل‌پلی و اپ‌استور صورت گرفته است؛ ۱۸ میلیون پیغام و ۴۸۱ هزار توییت نیز ارسال خواهد شد. اما این آمار در سال ۲۰۱۷ به ترتیب ۳۴۲ هزار دانلود اپلیکیشن از روی گوگل‌پلی و اپ‌استور صورت گرفت؛ ۱۶ میلیون پیغام و ۴۸۱ هزار توییت نیز ارسال شده بود.
اما چرا این آمار برای ۶۰ ثانیه تنظیم شده اند؟
وقتی بخواهیم فعالیت کاربران در طول یک روز یا یک ماه اینترنت را به صورت آمار نمایش دهیم؛ شاهد اعداد بسیار بزرگی برای سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها خواهیم بود و بزرگی این اعداد و آمار برای اکثر افراد نامحسوس می‌شود. برای مثال آمار زیر برای یک بازه یک ماهه در سال ۲۰۱۸ بدست آماده است:
ارسال پیامک در واتس‌اپ: ۱،۶۴۱،۶۰۰،۰۰۰،۰۰۰
ارسال ایمیل: ۸،۰۷۸،۴۰۰،۰۰۰،۰۰۰
تعداد لاگین به فیسبوک: ۴۲،۰۳۳،۶۰۰،۰۰۰
ارسال ایمیل: ۸،۰۷۸،۴۰۰،۰۰۰،۰۰۰
جست‌وجو‌های گوگل: ۱۵۹،۸۴۰،۰۰۰،۰۰۰

اگر بخواهیم فعالیت کاربران در یک سال روی پلتفرمی مانند ایمیل را محاسبه کنیم؛ به عدد سرسام آور ۱۰۰ تریلیون ایمیل نزدیک شده و در خصوص ارسال پیامک در واتس آپ به عدد ۲۰ هزار تریلیون خواهیم رسید.
طبیعی است فعالیت کاربران هر ساله در هر اپلیکیشن و شبکه اجتماعی افزایش پیدا کرده باشد. ولی آمار‌ها در دو سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۷ شاهد یک جهش بزرگ نیست. قابل‌توجه‌ترین تغییرات در تعداد ساعت‌های تماشای نت‌فلیکس رخ داده است. در سال ۲۰۱۷ آمار تماشای ویدیو روی نت‌فلیکس نزدیک به ۷۰ هزار ساعت بود، ولی یک‌باره در سال ۲۰۱۸ این میزان به ۲۶۶ هزار ساعت رسیده است.
در زیر می توانید آمار جالبی را در نمودار اینفوگرافی مقایسه فعالیت یک دقیقه‌ای کاربران در اینترنت سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ مشاهده نمایید:
در هر دقیقه سال ۲۰۱۸، چه اتفاقاتی در اینترنت می‌افتد؟