به گزارش برترین خبر،  حجت الاسلام سید صادق حسینی خطیب موقت جمعه شهرستان نور در خطبه اول نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و ترک محرمات اظهار کرد: ماه مبارک رمضان فرصت بسیار مناسبی برای پی بردن به اسرار عالم است

خطیب موقت جمعه شهرستان نور با اشاره به اینکه آزاد شدن و رهیدن از برجسته ترین وظایف در ماه رمضان است، خاطر نشان کرد: هیچ ارزشی در اسلام به اندازه آزادی نیست و انسان آزاد کسی است که شهوات را از خود دور کند و راه آن استغفار است.

وی تصریح کرد: بهترین راه برای آزاد شدن پی بردن به حکمت های عبادت است که حضرت زهرا سلام الله علیها در ابتدای خطبه فدکیه حکمت های نماز، روزه حج و غیره را بیان کرده است.

حجت الاسلام حسینی بیان کرد: قرآن خود درمان است و ماه مبارک رمضان بهترین و عالی ترین فرصت برای استفاده از نورانیت قرآن است.

حجت الاسلام سید صادق حسینی خطیب موقت جمعه شهرستان نور ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و ترک محرمات اظهار کرد: طهارت یکی از راههای مهم‌رسیدن به تقوا است.

وی با اشاره به سخنان مرحوم شبستری گفت: طهارت را می توان به چهار قسمت تقسیم کرد که شامل طهارت ظاهر انسان از نجاسات، اجتناب انسان از گناه، طهارت انسان از اخلاق بد و شهوات حیوانی، طهارت قلب انسان غیر از خدا است.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به ملی شدن صنعت نفت تصریح کرد: صنعت نفت به موجب لایحه ای که وارد مجلس شد پس از تصویب آن ملی شد. پس از کشف نفت در قرن ۱۹ در ایران اسلامی پادشاهان قاجار با قراردادهایی که تنظیم کردند نفت کشور ایران را در اختیار استعمارگر پیر(انگلیس ) قرار دادند،در حکومت پهلوی اختیار کامل نفت ایران را به دست انگلیسی ها سپردند. اما امروز یکی از تحریم های ظالمانه به ایران اسلامی تحریم و فروش بنزین بود که با رهبری داهیانه ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله امام خامنه ای توطئه خنثی شد و امروزه با راه اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس که دارای ویژگی های منحصر به فردی است،ایران اسلامی صادر کننده این محصول استراتژیک شده است.

خطیب موقت جمعه شهرستان نور ضمن تبریک عید نوروز افزود: دعای تحویل سال بسیار آموزنده است چرا که به همگان می آموزد باید بالغ شویم و حرکت کنیم و برای این کار باید به دور شمس حقیقت بگردیم تا بالغ شویم.

وی ادامه داد: صله رحم باعث افزایش عاطفه و محبت و نزدیکی بین مردم می شود.

حجت الاسلام حسینی افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای آزادی آمده نه برای آزادی از بندگی. نباید به بهانه کسب و کار و تجارت نباید رواج دهنده منکر باشد.

وی بیان کرد: باید قبل از فراگیری اخلاق معاشرت باید ابتدا زیربنای آن را بلد باشد که اگر چنین باشد نمی‌تواند در خانواده اخلاق درستی داشته باشد، حیا مهمترین و اصولی ترین زیربنای اخلاق معاشرت است.

خطیب موقت جمعه شهرستان نور خاطر نشان کرد: به صرف اینکه استان مازندران مسافرپذیر و توریستی است نباید بهانه ای برای ترویج منکرات باشد.

وی تصریح کرد: ناکامی رژیم در تصویب لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی، مخالف عده ای از مراجع با اجرای رفراندوم و تحریم آن، عدم استقبال مردم و طلاب از سفر شاه به قم،ناکامی رژیم در توطئه انتقال مرجعیت شیعه از قم به نجف از جمله عواملی بود که سربازان مخفی حکومت منحوس پهلوی به مدرسه علمیه فیضیه حمله کردند.

حجت الاسلام حسینی بیان کرد: عملیات فتح المبین در ۲ فروردین با رمز یا زهرا شروع و در ۱۲ فروردین سال ۱۳۶۱ به پیروزی رسید.

 

گفتنی است در راستای تداوم میز خدمت مسئولین با رویکرد دولت سیزدهم مبنی بر اهمیت دیدار های مردمی و ملاقات چهره به چهره ،میز خدمت آخرین نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان نور در سال ۱۴۰۱ با حضور مهدی توکلی شهردار  و  معین صادقی ریاست شورای اسلامی شهر نور در مصلی الغدیر با هدف پاسخگویی بی واسطه به درخواست ها ،تسریع در رفع و گره‌گشایی ازمشکلات و خدمت رسانی به مردم ،دسترسی آسان اقشار مختلف مردم به مسئولان و رسیدگی به مطالبات برگزار شد.

 

خبرنگار: زینب تذکاری

مدیر مسئول: هادی جوزن