به گزارش برترین خبر ، منطقه گیلان، رضا مسرور ضمن تبریک فرارسیدن سال نو، اظهار کرد: برای پنجمین سال متوالی منطقه آزاد انزلی در آغاز بهار میزبان «نوروز بازار» است. جشنواره‌ای که در آن صنایع دستی، سوغات و غذاهای محلی منطقه و استان گیلان برای گردشگران عرضه شده است.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد انزلی افزود: این بازار نوروزی که از اول فروردین لغایت پایان تعطیلات نوروزی در دو مکان واقع در فاز تجارت و گردشگری و پارک جنگلی چپرپرد منطقه برپا است، هنرمندان صنایع دستی و فعالین حوزه‌های مرتبط با سوغات و غذاهای محلی این منطقه، در قالب ۱۵۰ غرفه به عرضه محصولات خود می‌پردازند.

وی گفت: حمایت از تولیدات ملی و صنایع دستی محلی، همچنین معرفی جاذبه‌های صنعت و فرهنگ خوراک و صنایع دستی گیلان از مهمترین دلایل برگزاری نوروز بازار است تا هنرمندان و تولید کنندگان بتوانند بدون واسطه اقدام به عرضه مستقیم تولیدات خود به گردشگران نوروزی منطقه نمایند. از سوی دیگر نوروز بازار فرصت مناسبی جهت بازاریابی مستقیم برای فعالین این عرصه بوده تا زمینه‌های معرفی و گسترش عرضه تولیدات و محصولات خود را در سطح کشور فراهم و تقویت نمایند.

مسرور تصریح کرد: از بخش‌های جالب توجه این نوروزبازار، برپایی غرفه عکاسی با لباس‌های محلی و بومی گیلان است که گردشگران و بازدیدکنندگان می‌توانند به ثبت خاطرات خود از تعطیلات نوروزی در منطقه آزاد انزلی بپردازند.

وی ادامه داد: صنایع دستی ساخته شده با حصیر، چاشنی‌ها، شیرینی، ترشیجات و انواع خوراکی‌های محلی همراه با اجرای موسیقی فولکلور استان گیلان، فرصتی برای آشنایی بیشتر گردشگران با صنایع دستی و فرهنگ و رسوم غذایی گیلانیان پدید می‌آورد تا در کنار بهره برداری از امکانات و جاذبه‌های متنوع فرهنگی، هنری، گردشگری منطقه مسافرین با توانمندی‌های و غنای فرهنگی مردم گیلان آشنا شوند.

انتهای پیام