به گزارش برترین خبر ، معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه هویت و دین اصالت ما است اظهار کرد: درحالی که بیش از ۱۴۰۰سال ازنازل شدن قرآن بر قلب نازنین پیامبر اکرم (ص) می گذرد ولی تا کنون به مانند آن دیده نشده است.

شعبانی با بیان اینکه قرآن برای تمامی بخش های زندگی انسان ها دستورآورده است ، تصریح کرد: قرآن کتاب زندگی و جاودانگی است که رسم زندگی کردن را به انسان اموزش می دهد .

وی سیره تربیتی ائمه و اطهار را از دیگر داشته های انسان برشمرد و گفت: هرچند دانشمندان و فرهیختگان بسیاربزرگی داریم ولی شخصیتی مانند امام حسین (ع) را نمی توان پیدا کردو انسان با داشتن قرآن و ائمه اطهار به جریان لایزال به نام خداوند وصل می شود و انسانهایی که به خداوند وصل می شوند در هر شرایط نسبت به دیگران برتری دارند.

این مسئول در ادامه با بیان نماز ساده ترین راه برای قرار گرقتن در برابر خداوند است ، خاطرنشان کرد: نماز بهترین طاعات و فاضل ترین عبادات است و همچنین نمازبه انسان هویت ،  نظم ،  سرور، عظمت روحی می بخشد.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش مازندران در گفت وگو با خبرنگار برترین خبر بااشاره به اینکه بعضی از زمان ها در ذهن آدمی بسیار پررنگ نقش می بند و یکی از آن ها جشن عبادت است ، اظهار کرد: برخی از خانواده ها به تولد فرزندانشان بسیار اهمیت می دهدواین درحالی است که در امور و مسائل دینی فرزندان خودحساسیت چندانی را از خود نشان نمی دهند و این موضوع بسیار ناراحت کننده است.

وی با بیان اینکه در استان نیازمند فعالیت فرهنگی بودیم، ادامه داد: جشن تکلیف می تواند یک جریان فرهنگی در سطح ملی راه بیندازد و سعی شد تا جشن های تکلیف دانش آموزان سوم ابتدایی دختران وهشتم متوسطه ویژه پسران در سطح استان با توجه به اینکه درهفته قرآن و نماز و عترت قرار داریم انجام شود و اکثر مناطق از جمله چمستان علی رغم مشکلاتی که داشتند آن را برگزار کردند و در برخی از شهرستان ها جمعیت بیش از ۲۰۰۰ نفررا شاهد بودیم .

این مسئول افزود: جشن عبادت، تمرکز خانواده ها و مدارس را در ساده ترین تربیت فرزندان یعنی  نماز بیشتر می کند و با توجه به اینکه در تمامی ظرفیت عبادت و نماز وجوددارد، بنابراین جشن تکلیف می تواند درجهت تقویت نمازخوانی دانش اموزان کمک کند .

شعبانی نمازرا یکی ازساده ترین راههای ورود به مسائل تربیتی دانست وافزود: مسائل و مشکلاتی که در کف و زیر پوست مدارس و درون خانواده ها و درمحیط جامعه که به دانش آموزان آسیب می زند به راحتی می توان از زاویه و دریچه نماز از این گذرگاه عبور کرد.

وی در ادامه استمرار در فعالیت تربیتی مانند نماز را از شروط پایداری جشن تکلیف عنوان کردو گفت: حساس کردن کوش دانش آموزان به صدای اذان در مدارس یکی از ضروریات استمرار این فعالیت فرهنگی است.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش مازندران نقش والدین را در خواندن نماز دانش آموزان بسیار پررنگ دانست و ادامه داد: یکی از مشکلات عدم تطابق فرهنگی بین خانه و مدرسه است که این مشکل را می توان به وسیله آموزش های حرفه ای که خانواده ها با همکاری انجمن اولیا و مربیان داده می شود انجام داد.

*حضور بیش از ۲۰۰ دانش آموز در جشن تکلیف

مدیر آموزش و پرورش چمستان در گفت وگو با خبرنگار برترین خبر، با اشاره به اینکه دانش آموزان بزرگترین ظرفیت و سرمایه کشور هستند،اظهار کرد: امر تعلیم و تربیت دانش آموزان برعهده آموزش و پرورش است و  معلمان و والدین در آموزش مسائل دینی به ویژه نماز به دانش آموزان در مدرسه و خانه مسئولیت سنگینی را بر عهده دارند.

حسینی در ادامه تصریح کرد: بیش از ۲۰۰ دانش آموز در جشن تکلیف متمرکز حوزه چمستان که از مدارس پرجمعیت بودند در مراسم امروز حضور داشتند و دانش آموزانی در لاویج و ییلاقی که آنجا هم به صعب العبور بودن برای خودشان به صورت متمرکز این برنامه را دارند.