به گزارش اختصاصی برترین خبر ، محمد رضا سالار با اشاره به اینکه زمین موجود در شهرستان نور به دلیل عدم توافق درواگذاری توسط شهرداری نور منتفی اعلام شده است ،اظهار کرد: با توجه به اینکه چندین سال است که احداث مرکز پزشکی بیماران خاص به دلیل مشکلاتی که بر سراهش وجود داشت به نتیجه نرسیده است و به پیشنهاد شورای شهر نوشهر زمینی در این شهرستان وجود دارد که پاسخگوی نیاز بنیاد است.

نماینده بنیاد بیماری خاص در استان مازندران با بیان اینکه این آمادگی از جانب ما برای معرفی این زمین به بنیاد جهت بستن تفاهم نامه وجود دارد، گفت: این مرکز پزشکی افرادی که دارای بیماری های خاص مانند سرطان، تالاسمی،هموفیلی، دیابت،دیالیزی، کلیوی،غدد را تحت پوشش خود قرار می دهد.

وی در ادامه افزود: بیماران در این مرکز فقط ۱۰ درصد هزینه فرانشیز را پرداخت می کنند و هزینه دریافتی در همین مرکز در راستای حقوق کارمندانی که صد درصد بومی خواهند بود و هزینه های متفرقه و غیره استفاده می شود.

سالار با اشاره به اینکه بنیاد ساز و کار خود را دارد تصریح کرد: زمین باید به نام بنیاد بیماری خاص بدون تغییر کاربری بر اساس تفاهم نامه ای که به امضا طرفین رسیده است ، شود و اگر در بازه زمانی مقرر شده ساختمان احداث نشود زمین دوباره به اهدا کننده برگشت داده می شود.

*ضرورت وجود مرکز بیماری خاص در نوشهر

حجت الاسلام محمود مشایخ اظهار کرد: خانمی زمینی که در کمربندی نوشهر واقع شده است را در اختیار امام جمعه که خود موسس و مسئول خیریه ای در نوشهر است را برای مرکز پزشکی و درمانی وقف کرده است.

امام جمعه شهرستان نوشهر  در شهرستان نوشهر با اشاره به اینکه این زمین وقفی است ، تصریح کرد: مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد و به شرط رعایت قواعد شرعی و مسائلی که مربوط به زمین های وقفی است ، می توانیم امیدوار به توافق برای امضای تفاهم نامه باشیم.

وی در پایان یاد آور شد: این منطقه به چنین مرکز درمانی نیاز دارد و کار خداپسندانه و خوبی است و با رعایت مسائل شرعی آمادگی انجام این کار را خواهیم داشت.