به گزارش اختصاصی برترین خبر ، اسحق تونی شهردار ایزدشهر با اشاره به اینکه اتصال این شهر ازسمت ضلع شمالی  ۸ و نیم کیلومتر به بزرگترین دریای بسته دنیا و از ضلع جنوبی به ۳۴۰۰ هکتار جنگل طبیعی و بکر ایزدشهر طولانی ترین شهری که منابع طبیعی متصل است ،اظهار کرد: ایزدشهردر محدوده ی شهری  دارای ۶۹۷ هکتار که ۴۰۰ هکتار آن را ضلع شمالی و ۲۹۷ هکتار را ضلع جنوبی احاطه کرده که ضلع شمالی توازن توسعه را در ایزدشهر بهم زده و قابل مقایسه با ضلغ جنوبی نیست.

شهردار ایزدشهر با اشاره به جمعیت ۷۳۰۰نفری ایزدشهرکه تقریبا در حدود ۱۳۰ هکتار در حال زندگی هستند ،تصریح کرد: بیشترین مناطق موجود در ایزدشهر به مردمانش تعلق ندارد و و تراکم جمعیتی نزدیک به ۶۰ نفر معمولا مختص شهرهای بزرگ است در حالی که در ایزدشهر مردمان کم توقع در این تراکم جمعیتی در حال زندگی نیز هستند.

مهندس تونی با اشاره به اینکه علی رغم زیبایی که ایزدشهر برای دیگران دارد ولی مردمانش با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کنند ، افزود: ضلع جنوبی خارج از محدوه شهری ایزدشهر ۱۴۹۷ هکتار است که حدود ۳۶۰ هکتار را آببندان و حدود ۳۰۰ هکتاررا هم جنگل طبیعی تشکیل داده و از ۹۰۰ هکتار باقی مانده هم دارای سه محدودیت ملی جاده گاز، جاده کمربندی، برق فشار قوی مانع مردم ایزدشهر است.

شهردارایزدشهر توازن توسعه درمنطقه را ازمهمترین اهداف شهرداری وشورای دوره پنجم دانست وافزود: براساس بررسی های صورت گرفته توازن توسعه در ضلع جنوبی با محدودیت هایی روبه رو است که باید محدودیت ها را تبدیل به فرصت کرد تا نه تنها منطقه را دچار چالش نشود بلکه زمینه رشد منطقه را نیزفراهم آورد.

تونی با اشاره به اینکه کشاورزی برای منطقه ما مهم و یک محصول استراتژیک می باشد و بایستی کشاورزی وجود داشته باشد به جهت اینکه ارتزاق مردم منطقه از مسیر کشاورزی است، اظهار کرد: با توجه به کمبود منابع آبی درکشور و مازندران و شهرستان نور تغییر الگوی کشت در بعضی از نقاط از روش غرق آبی به مرکبات بسیارمی تواند هم مشکل زیست محیطی را کمترشود هم مقدارآب بیشتری ازرودخانه ها وارد دریا شود.

شهردار ایزدشهردر ادامه افزود: ایزدشهر به جهت گردشگرپذیر بودن آن باید تمامی فرصت ها اعم از کشاورزی و دامداری و ..را به همراه داشته باشد تا با ورود گردشگر به ایزدشهر با توجه به پتانسیل های بالای شهربه بهترین شکل ممکن از این شهر بسیار زیبا بازدید داشته و با کمی تدبیر و توسعه متوازن تمامی عواید حاصل ازآن شامل حال مردم منطقه شود.

وی از محدویت هایی که ایزدشهر با آن مواجه است سخن گفت و افزود: جاده گاز به عنوان اولین محدودیت به فاصله ۴۵ متر در محدوده شهری و جاده کمربندی به فاصله ۱۱۰ متر دومین محدودیت و همچنین برق فشار قوی را در کمترین فاصله ۳۸۲ متر و بیشترین فاصله ۱۰۴۶ متر سومین محدودیتی که ایزدشهر را احاطه کرده است.

شهردار ایزدشهر با اشاره به بررسی هایی که توسط اعضای شورای شهر و تیم کارشناسی طی بازدید های متعددی که از همه نقاط ایزدشهر انجام شد،تصریح کرد: اگر حریم ایزدشهر به سه منطقه تقسیم شود به این صورت که کمربندی به زیر برق فشار قوی انتقال یابد واز انتهای محدوده شهری تا جاده گاز باغات قرار گیرند و این در دستور کار برای همیشه قرار گیرد باعث می شود که زمین های کشاورزی بخاطر محدودیت کمربندی و گاز و برق برای همیشه باقی بماند و دست دلالان از زمین های کشاورزی کوتاه شده و هیچ مسئولی امکان صادر کردن مجوز را به جهت محدودیت ها نخواهد داشت و کشاورزی تا ابد در ایزدشهر باقی خواهد ماند .

وی امکانات وجمعیت را از فرصت های کمربندی ایزدشهردانست و افزود: اجرای الگوی مد نظر شهرداری با انتقال کمربندی محقق خواهد شد.

شهردار ایزدشهر با اشاره به اینکه جنگل ها هنوزازدید گردشگران مخفی مانده است، تصریح کرد: می توان با احیا رودخانه وازرود و گذاشتن پدالو گردشگر را از ساحل با طی کردن ۱۵۰۰ متر به سمت جنگل های بکر و آب بندان های بی نظیر هدایت کرد تا در دمای ۳۵ درجه تابستان اختلاف دمایی را احساس کنند که مطوئنا مورد استقبال گردشگران قرار خواهد گرفتو با این کار می توان توازن رشد در ضلع جنوبی را به وجود آورد.

تونی در ادامه گفت: هدایت گردشگران به ضلع جنوبی اشتغال پایدار مردم منطقه  و رونق اقتصادی ایزدشهر را به همراه خواهد داشت .

شهردار ایزدشهر در پایان یادآورشد: موقوفی بودن و آب منطقه از دیگر موضوعات مهم ایزدشهر است که در دستور کار قرار دارد.

 

*ظلم بزرگی در حق ایزدشهر شد

علی اسماعیلی نماینده مردم نور و محمود آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با همدلی و هماهنگی همه مدیران و کار تیمی مسائل و مشکلات مرتفع خواهد شد، اظهار کرد: توسعه پایدار دارای دو محور توسعه انسان و حفظ محیط زیست که شهردار ایزدشهر به طور کامل این دو موضوع را مد نظر قرار داده است.

نماینده مردم نور و محمود آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سه محدودیت عنوان شده توسط شهردار ظلم فاحشی است که به ایزدشهر شده است ، تصریح کرد: فضا را برای ورود سرمایه گذار به ایزدشهر باید آماده کرد تا از ظرفیت های خوب  ایزدشهر بتوان بیشترین استفاده را در جهت ایجاد رونق اقتصادی ایجاد شود.

اسماعیلی در پایان خاطر نشان کرد: نامه ای به وزیر کار جهت جابجایی لوله گاز داده شد و مورد موافقت قرا گرفته است ولی چون کلاس لوله ی گاز پایین است و باید تغییر کند و مستلزم اعتبارمی باشد و در حال حاضر اعتبار وجود ندارد و به محض گرفتن اعتبار حتما این کار انجام خواهد شد.

گفتنی است در این جلسه امور توزیع برق موافقت خودرا جهت همکاری این پروژه اعلام کرد و مقرر شد شهرداری ایزدشهر با حمایت های علی اسماعیلی نماینده مردم نور و محمودآباد جهت اخذ موافقت اولیه از وزارت راه و شهرسازی اقدامات لازم را انجام دهد.

*موافقت فرماندار شهرستان نور با طرح های شهرداری ایزدشهر

علی شادمان فرماندار شهرستان نور با اشاره به اینکه تعامل بسیار خوبی در ایزدشهر در بین اعضای شورا و شهردار و دیگر روسای ادرات وجود دارد، اظهار کرد: طرح هایی که در دستور کار قرار دارد می تواند به توسعه ایزدشهر کمک شایانی شود.

فرماندار شهرستان نورافزود: بر اساس صحبت هایی که با امور برق غرب استان صورت گرفت موافقت باطرح در مورد پروژها انجام شده است .

*پیگیری مسائل زیر بنایی و زیرساختی جهت رفاه حال شهروندان

اصغرعزتی رئیس شورای شهرایزدشهرضمن تقدیرازحضور امام جمعه ونماینده و فرمانداروروسای ادرات در این جلسه اظهار کرد: شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ایزدشهر با تلاش های شبانه روزی ضمن حفظ بهبودی در جهت رفاه حال شهروندان و بیشتر از آن پیگیری مسائل زیر بنایی و زیر ساختی را در دستور کار قرارداده اند تا ایزدشهر روز به روز به توسعه نزدیک تر شود.

رئیس شورای شهر تصریح کرد: هدف اعضای شورای شهر و شهرداری توازن رشد در ضلع شمالی و جنوبی با توجه به ظرفیت های فراوان و جاذبه‌های طبیعی گردشگری است .