به گزارش برترین خبر ، سرهنگ داوود فرد ، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام خبر دستگیری گروهی از سارقین خشن عنوان کرد که اعضای این گروه از سارقین بعنف ، پس از آشنایی با یکدیگر در زمان تردد در قهوه خانه ای در منطقه سلطان آباد تصمیم به تشکیل گروه سرقت های بعنف کرده و با تردد در مناطق مختلف شهر تهران اقدام به زورگیری از افراد رهگذر و عابرین پیاده می کردند .

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ در توضیح این خبر گفت : در ادامه اقدامات پلیس آگاهی در برخورد با سارقین خشن ، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند که یکی از متهمین تحت تعقیب این اداره به نام مسعود .م ( ۲۷ ساله ) که از اواخر سال گذشته و پس از دستگیری گروهی از سارقین خشن و زورگیر تحت تعقیب قرار گرفته ، به تازگی اقدام به تشکیل گروه جدیدی از سارقین بعنف کرده است .

کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی با اطمینان از صحت اطلاعات بدست آمده و با بهره گیری از سوابق “مسعود . د” اقدام به شناسایی محل تردد وی در قهوه خانه های در منطقه سلطان آباد کرده ؛ به منظور شناسایی دیگر اعضای گروه جدید سارقین ، این محل را تحت مراقبت های نامحسوس پلیسی قرار داده و موفق به شناسایی پنج عضو دیگر این گروه از سارقین زورگیر به نام های مرتضی (۲۹ ساله) ، میثم (۲۷ ساله) ، مسعود (۲۵ ساله) ، امیر (۲۹ ساله) ، نادر (۲۴ ساله) و وحید (۲۲ ساله) و در ادامه مخفیگاه های آنها در شهرستان های اسلامشهر و بهارستان شدند .

همزمان با اقدامات نامحسوس پلیسی جهت شناسایی این گروه از سارقین و مخفیگاه های آنها ، شکایت های مشابهی مبنی بر زورگیری از افراد رهگذر و عابرین پیاده در سطح شهر تهران بویژه در مناطق یافت آباد ، عبدل آباد ، نواب ، تهرانپارس ، نعمت آباد ، جیحون ، فلاح و … به اداره پنجم پلیس آگاهی اعلام شد مبی بر اینکه گروهی از سارقین زورگیر با استفاده از موتورسیکلت های طرح هوندا ۱۲۵ و آپاچی ، در قالب گروه های دو ، سه و بعضا ۴ نفره اقدام به زورگیری و سرقت وجوهات و گوشی های تلفن همراه آنها کردند .

سرهنگ داوو فرد ، با اعلام خبر دستگیری تمامی اعضای این گروه از سارقین اعلام داشت : همزمان با شناسایی تمامی اعضای این گروه از سارقین خشن در منطقه سلطان آباد و وقوع سرقت های مشابه زورگیری در تهران ، تصاویر بدست آمده از متهمین از سوی دهها مالباخته مورد شناسایی قرار گرفت . بلافاصله هماهنگی های لازم با شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران انجام و کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی با اخذ نیابت قضایی به شهرستان های اسلامشهر و بهارستان اعزام ؛ کلیه متهمین دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند .

متهمین دستگیر شده در تحقیقات اولیه منکر هرگونه سرقت و عضویت در گروه سارقین شده اما پس از اطلاع از دستگیری دیگر همدستان خود ، ارائه مستندات غیرقابل انکار و نهایتا مواجه حضوری با دهها مالباخته و شناسایی دقیق آنها از سوی شکات و مالباختگان ، به ناچار لب به اعتراف گشوده و صراحتا به سرقت های بعنف و زورگیری از عابرین پیاده و افراد رهگذر به شیوه پرسه زنی با موتورسیکلت در مناطق مختلف شهر تهران اعتراف کردند .

در زمان دستگیری متهمین و در بازرسی از مخفیگاه های آنها ، چندین دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ و آپاچی متعلق به اعضای گروه نیز توقیف و به پلیس آگاهی منتقل شد که متهمین صراحتا به انجام سرقت های خود با آنها اعتراف کردند .

سرهنگ کارآگاه داوود فرد ، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در پایان این خبر  به خبرنگار مهر گفت : با توجه به اعتراف صریح متهمین به دهها فقره گردنبند قاپی و موبایل قاپی همراه با استفاده از سلاح سرد و شناسایی دقیق متهمین از سوی تعدادی از شکات و مالباختگان ، قرار قانونی از سوی بازپرس محترم پرونده صادر و متهمین جهت ادامه تحقیقات و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت قرار رگفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمین و پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند .