به گزارش برترین خبر ، آیت الله نورالله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران در مراسم تودیع و معارفه بیست و سومین استاندار مازندران که در حاشیه جلسه شورای اداری این استان برگزار شد،ضمن قدردانی از زحمات اسلامی استاندار سابق مازندران اظهار کرد: ساختار خوبی برای توسعه مازندران ریل گذاری شد و این مسیر باید ادامه یابد.

وی با اشاره به اینکه مازندران یک استان فوق العاده با تمام ویژگی های یک کشور را است،یادآورشد: این کشور کوچک دارای قابلیت های مختلف است و باید همه برای توسعه و پیشرفت آن دست به دست هم دهیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اینکه کرسی ها و پست های مدیریتی عاریه ای و نوبتی است،تصریح کرد: باید از فرصت خدمت، کمال بهره برداری را در خدمت به خلق داشته باشیم.

*لزوم ثبات مدیریتی در مازندران

در ادامه این جلسه علی اسماعیلی رئیس مجمع نمایندگان مازندران اظهارکرد: پس از ۴۰ سال احمد حسین زادگان به عنوان اولین ساروی استاندار مازندران شد و امید است همه بخش ها از این استاندار بومی حمایت کنند.

 

عضو مجمع نمایندگان استان هم با تقدیر از استاندار پیشین تصریح کرد: زیرساخت های راه مازندران ضعیف بوده و امیدواریم وزیرراه و شهرسازی به جد پیگیر این مساله باشند.

وی خاطرنشان کرد:با توجه به تلاش های محمد اسلامی استاندار سابق مازندران و وزیر کنونی راه و شهرسازی، تابعیت افتخاری مازندرانی به وی اهداء می شود.

*اسلامی پایه گذار سبک جدید مدیریتی در مازندران

شاعری عضو دیگر مجمع نمایندگان مازندران نیز با تقدیر از زحمات جهادی استاندار سابق در استان گفت: وی پایه گذار سبک مدیریت جهادی  بود و باید این رویه تداوم یابد.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان استان از مدیر بومی برای اداره استان حمایت خواهند کرد، تصریح کرد: باید تکمیل شبکه های آب ،تنظیم بازار کشاورزی، توسعه صنایع تکمیلی و تبدیلی، توجه به بخش گردشگری و فراهم کردن زیرساخت های آن، توسعه شبکه های حمل و نقل و رفع گره های ترافیکی مورد توجه استاندار جدید قرار گیرد.

*لزوم توجه به موضوع منطقه آزاد از سوی استاندار جدید

نماینده مردم شرق مازندران با بیان اینکه ۱۵ استان مرزی دارای یک یا دو منطقه آزاد هستند، تاکید کرد: استاندار جدید مازندران باید موضوع منطقه آزاد استان را پیگیری جدی داشته باشند و این مسئله را خاتمه دهند.

وی با تاکید برتوجه به محیط زیست و چالش های نظیر پسماند درباره موضوع انتقال آب دریای خزر اظهارکرد:باید همه دست به دست هم دهیم و از حیثیت دریای خزر دفاع کنیم.

*مازندران کمترین بهره را از دریا گرفته است

ولی الله نانواکناری نماینده مردم فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مازندران با چالش های فراوانی نظیر بیکاری، پسماند، حمل و نقل، راه و دریا مواجه است.

وی افزد: این استان کمترین بهره را از دریا گرفته و مشکلات باید با همت مسئولان به جایگاه مطلوب برسد.

نماینده مردم فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با هم دلی و اتحاد می توانیم به درستی مسیر توسعه را طی کنیم.

*طرح انتقال آب خزر غیرکارشناسی است

محمد دامادی نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی نیزدر این مراسم با اشاره به اینکه همه نمایندگان روی گزینه بومی استانداری مازندران به اجماع رسیده اند، اظهارکرد: استاندار جدید باید از ظرفیت نمایندگان مجلس در امور بهره گیری کنند.

وی خواستار حل و رسیدگی به مشکلات دیرینه مازندران مانند راه، زباله و غیره شد و خاطرنشان کرد: طرح انتقال آب خزر به سمنان پایه و مبنای کارشناسی ندارد و غیرکارشناسی است.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بهترین راه انتقال آب دریای عمان است، خاطرنشان کرد: تکمیل پارک موزه دفاع مقدس از ضروریات استان استان است دانست و تاکنون ۱۸۰ امضا برای تکمیل آن جمع آوری شد اما دولت ۱۱ سال نتوانست این پروژه را تکمیل کند.

در پایان مراسم از محمد اسلامی استاندار سابق مازندران تودیع به عمل آمد و احمد حسین زادگان به عنوان بیست و سومین استاندار مازندران معارفه شد/ isna