به گزارش برترین خبر ، ،محمد اسلامی امروز در جلسه شورای اداری مازندران با بیان اینکه امسال که طبق فرمایش مقام معظم رهبری سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شد اظهار کرد: مازندران تولیدات با ارزشی داشته و در این راستا تولیدکنندگان باید کیفیت را افزایش داده و خدمات پس از فروش را لحاظ کنند.

وی با اشاره به اینکه زیر ساخت حمل و نقلی در استان کافی نیست افزود: باید برای تردد از ریل به طور جدی استفاده کنیم و به سمت توسعه ریلی برویم و در سراسر استان گسترس دهیم که مهم‌ترین آن ریل برقی تهران- مازندران است.

استاندار مازندران با تاکید بر این که برای موفقیت از روش‌های سنتی باید فاصله گرفت افزود: با استفاده از فناوری اطلاعات در جهت رفع مشکلات می توان گام برداشت و میز خدمت را جهت رفع فساد اداری فعال کرد.

اسلامی با بیان اینکه در گمرک نیز اقدامات خوبی در زمینه الکترونیکی کردن صورت گرفته تصریح کرد: زمانی تراز اقتصادی افزایش یابد اشتغال پایدار می‌شود و در این میان بحث روستاکالا باید جدی گرفته شود.

وی با تاکید بر اینکه در استان مازندران مشکلی برای تولید وجود ندارد افزود:هموار کردن مسیر برای رشد و تولید و صادرات اهمیت دارد و در این راستا باید باور استخدام در دستگاه‌های دولتی را در جامعه حذف کرده و کسب و کار را توسعه داده و مشاغل خرد و خانگی و اشتغال منابع روستایی قابل حمایت هستند .

استاندار مازندران گفت: در زمینه فرهنگی مردم نیاز به شادی دارند،همچنین باید از قدرت هنر بهره بگیریم و متولیان فرهنگی برای مقابله با فساد با قاطعیت بدون اغماض وارد شوند.

اسلامی با اشاره به ۱۲ محور سند اقتصاد مقاومتی بسیار نفیس است که محرک‌های اقتصادی را برای توسعه استان در بردارد تصریح کرد: مدیران باید تسهیل‌گری و همراهی کرده تا شاهد شکوفایی اقتصادی باشیم و دو هزار و ۳۰۰ طرح نیمه تمام در استان داریم که امسال باید این طرح‌ها به اتمام برسد که خیرین وارد شوند.

وی ادامه داد: در برنامه امسال آب از موضوعات مهم است که اقدام میدانی و در صحنه باید صورت گیرد زیرا سال گذشته حدود ۱۷ درصد کاهش نزولات داشتیم و با تشکیل حفاظت منابع آب، ستاد بحران آب را در شهرستان‌ها مدیریت کنیم.

*شعار حمایت از کالای ایرانی با مشارکت مردمی محقق می شود

آیت‌الله نورالله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران نیز در نخستین جلسه شورای اداری مازندران اظهار کرد: ما با شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و نه شرقی، نه غربی جمهوری اسلامی انقلاب کردیم و این شعار در سه بعد سیاسی، فرهنگی و اقتصادی قابل تحقق است.

وی گفت: در ایران از نظر طاغوت سیاسی موفق بودیم و پرچم مقدس “لا اله الا الله” را برافراشتیم اما از نظر اقتصادی و فرهنگی نتوانستیم شعارها، آرمان‌های شهدا و امام راحل و الان نیز مقام معظم رهبری را تحقق ببخشیم و کشور را در این دو بخش سامان بدهیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران بیان کرد: هنوز رگه‌هایی از فرهنگ غربی در کشور وجود دارد و درشان نظام مردم‌سالاری دینی نیست، امیدواریم با منویات رهبری این دو را برطرف و کشور را به جایگاه اصلی خود برسانیم

طبرسی افزود: شعار حمایت از کالای ایرانی با مشارکت مردمی محقق می شود و اصلاح و مدیریت داخل کشور وابستگی کالاهای خارجی را کاهش می دهد.

وی یادآور شد: واردات بی رویه باید مدیریت شود و جلوگیری از قاچاق کالاها باید جدی گرفته شود و نباید دست نیاز برای خرید کالاهای مشابه تولید داخلی به سمت خارجی ها دراز کنیم؛ کالاهای تولید داخل نیز باید با کیفیت و استاندارد باشد.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران از استاندار و مدیران مازندران خواست تا موضوع پنجره واحد اقتصادی و تجاری را جدی گرفته تا روال اداری کارها تنها در یک مجموعه انجام و پاسخ آن از یک دستگاه صادر شود و مدیران باید در جهت منویات رهبری تلاش کرده، تولید کنندگان و ناظران باید کالای ظریف و مرغوب را به جامعه عرضه کرده، مدیران نیز از تولیدکنندگان حمایت کنند.

طبرسی تاکید کرد: باید صاحبان کارخانه و تولید را حمایت کنیم، کالاهای استاندارد و به روز را بیاوریم تا از واردات بی‌رویه و قاچاق نجات پیدا کنیم، باید جلوی واردات بی‌رویه را بگیریم و فکر و اندیشه خود را برای یک جهاد اقتصادی به کار بیندازیم/isna