خبرنگار و عکاس برترین خبر، زینب تذکاری سالم 

 

به گزارش برترین خبر، سید محمود حسینی پور استاندار مازندران در این دیدار ضمن عرض تبریک به مناسبت سال جدید میلادی اظهار کرد: جامعه ارامنه قرابت بسیار نزدیکی با مردم ایران دارند که از جمله آن پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس که بیش از ۱۰۰ شهید را تقدیم کردند و بعد از آن در همه عرصه های انقلاب، جامعه ارامنه همکاری بسیار خوبی را با مجموعه مختلف کشور داشتند.

وی با اشاره به اینکه امسال سالگرد سردار دلها حاج قاسم سلیمانی با عید مسیحیت و سال نو میلادی متقارن شده است، تصریح کرد: جامعه ارامنه همدردی و همنوایی و همکاری بسیار نزدیکی با مردم ایران دارند و مواضع خودشان را در خصوص مردم مظلوم غزه و ظلم هایی که می شود به صورت شفاف بیان می کنند.

حسینی پور گفت: در خصوص همکاری اقتصادی و فرصت های سرمایه گذاری در استان مازندران و مجتمع فرهنگی و مسکونی هایگاشن مباحث خوبی شد و نگاه مثبتی وجود دارد که امیدواریم این نگاه حاکم باشد و در کنار این جامعه همزیستی مسالمت آمیز داشته باشیم.

بیژن پولادی فرماندار شهرستان نور در حاشیه این دیدار گفت: ارامنه مازندران در شهرک هایگاشن شهرستان نور منطقه رویان تمرکز دارند و در طول بیش از ۵۰ سال که از قدمت این شهرک می گذرد دولت و مجموعه حاکمیت همکاری کامل دارد.

وی با اشاره به اینکه جامعه ارامنه شهروندانی محترم و مقید به قوانین کشور هستند و همزیستی مسالمت آمیز با مسلمان و ادیان دیگر و ارامنه کاتولیگ ایران در این منطقه وجود دارد.

فرماندار شهرستان نور افزود: همشهریان ارامنه از خدمات عمومی و شهری استفاده می کنند و خوشبختانه رضایت مندی کامل و یک نوع ارتباط دو سویه بین مردم و مسئولین برقرار است.

سرکیس داویدیان اسقف اعظم و رییس شورای خلیفه گری ارامنه کاتولیگ ایران از دیدار با استاندار مازندران احساس خرسندی و شعف خودرا بیان کرد و گفت: استاندار مازندران به خانه خودشان آمدند و ما هیچ نوع تفرق و جدایی را در بین برادران و مسلمان و جامعه ارامنه قایل نمی شویم.

وی با اشاره به اینکه در همه اعلام میکنیم که در ایران از تمام آزادی اجتماعی، دینی و فرهنگی برخوردار هستیم، تصریح کرد: به عنوان یک رهبر دینی و یک فرد مسیحی خواهان برقراری صلح و آرامش در جهان هستم و صحنه هایی که این روزها شاهد آن هستیم از سوی رژیم اشغالگر قدس نسبت به مردم فلسطین و غزه را شدیدا محکوم میکنم.

رییس شورای خلیفه گری ارامنه کاتولیگ ایران در ادامه سخنان خود از برخی مشکلات موجود شهرک در خصوص مرمت و بازسازی و دیگر مسائل با استاندار مازندران صحبت کرد.

مدیر مسئول: هادی جوزن