به گزارش برترین خبر ، جواد طالبی عصر دوشنبه در سیزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر ساری با گرامیداشت هفته بسیج، به تلاش‌های پلیس راهور در جهت تسهیل در عبور و مرور و رفاه شهروندان در مرکز استان اشاره و زحمات این قشر از جامعه قدردانی کرد.

وی به همراهی و همدلی نمایندگان مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی برای انعقاد قرارداد جدید پروژه نیروگاه زباله‌سوز ساری با سازمان بسیج سازندگی اشاره کرد و از راه‌اندازی دوباره این پروژه زیست‌محیطی پس از دو سال وقفه در مرکز استان خبر داد و افزود: تلاش می‌شود تا این پروژه در آینده‌ای نزدیک وارد چرخه فعالیت شود.

شهردار ساری با اشاره به تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی شهرداری توضیح داد: آزمون ابلاغی وزارت کشور ویژه نیروهای شرکتی شاغل در شهرداری ساری با تبدیل وضعیت ۱۰ درصد از کارکنان با حضور شرکت‌کنندگان برگزار شد و برای راستی آزمایی و بررسی شرکت‌کنندگان در آزمون به سازمان شهرداری‌های کشور ارسال شد.

وی در خصوص تعیین وضعیت ایثارگران شاغل در شهرداری بر اساس بند (و) ماده‌ی ۴۴ و بند (د) تبصره ۲۰ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: در مرحله نخست، تعدادی از فرزندان شاهد مشمول این قانون تبدیل وضعیت شدند، تعدادی دیگر برای تبدیل وضعیت وارد مرحله گزینش شدند و مابقی نیز پس از تعیین پست سازمانی متناسب با رشته تحصیلی به اداره گزینش معرفی می‌شوند.

طالبی به صدور پروانه ساختمان مطابق با ضوابط بافت کهن در ساری اشاره کرد و گفت: هرگونه ساخت‌وساز در این بافت قانونی بوده و در زمان صدور پروانه هیچ‌گونه تخلفی صورت نمی‌گیرد.

وی با تاکید بر بهره‌مندی از ظرفیت‌های درون‌سازمانی و حذف برون‌سپاری، یادآور شد: بااین‌وجود، برخی پروژه‌ها علاوه بر استفاده از توانمندی و ظرفیت های سازمان عمران نیاز به استفاده از تخصص پیمانکار مجرب نیز دارد.

طالبی بر ضرورت طرح جامع مطالعات ترافیک تأکید و اجرای این طرح را در مرکز استان در جهت کاهش بار ترافیکی و رفاه حال شهروندان الزامی دانست و افزود: این طرح در سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل شهرداری در حال بررسی است پس از تکمیل برای تصویب به شورای اسلامی شهر ارسال می‌شود.

شهردار ساری با اشاره به احداث نخستین پارک ترافیک در بوستان ملل از افتتاح و بهره‌برداری این پارک در روز چهارشنبه سوم آذرماه خبر داد و گفت: این پارک باهدف آموزش رفتار ترافیک برای دانش‌آموزان طراحی و جانمایی شده است و به‌صورت رایگان در اختیار مدارس مقطع ابتدایی قرار خواهد گرفت.

طالبی در بخش دیگر از سخنانش از صبوری کارکنان شهرداری بابت تأخیر در پرداخت حقوق تشکر کرد و افزود: از زحمات و خدمت رسانی شبانه روزی کارگران شهرداری به ویژه همکارانم در بخش روف و روب و ستاد سیل قدردانی دارم که در شرایط بحرانی همیشه پای کار هستند.

وی از خرید لباس گرم برای کارکنان سازمان فضای سبز خبر داد و گفت: مابقی کارکنان شهرداری در بخش‌های مختلف خدمات نیز از لباس گرم و جدید بهره‌مند می‌شوند.